Srdciar Peter Tušim predviedol „one man show“!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov vstúpili do nadstavbovej časti dvoma víťazstvami na pôde MŠK Čadca a STK Rybník. Vďaka týmto výsledkom urobili rázny krok k tomu, aby do play off postúpili z 3. miesta. Najväčší podiel na splnenej misii Vranovčanov mal kapitán Peter Tušim, ktorý vyhral všetkých šesť stretnutí!

Vranov a Čadca majú fenomenálnu vzájomnú bilanciu, aká sa vo svete športu hľadá iba veľmi ťažko. V Extralige sa tieto dva tímy stretávajú štvrtú sezónu a platí, že za stolmi súpera ešte neprehrali. Na tejto unikátnej sérii nič nezmenilo ani ich piatkové stretnutie.

Domáci síce viedli v úvode 2:1, ale Peter Tušim, Daniel Oráč a Samuel Fečo vzápätí svoje dvojhry vyhrali a výborne rozbehnutý duel už z rúk nepustili. „V Čadci je väčšia hala a chlapci majú pocit, ako keby loptička lietala pomalšie, kým u nás je to naopak. V rozhovore sa to vysvetľuje ťažko, ale pravdou je, že štvrtý rok doma ani jeden z nás nevie nad tým druhým vyhrať,“ konštatoval s úsmevom manažér MŠK VsTK Vranov Anton Hajduk a k samotnému duelu dodal: „Prvým dôležitým momentom bolo, že domáca dvojka Radoslav Blažek nezískal ani bod a zároveň za kľúčové považujem víťazstvo Petra Tušima nad ich jednotkou Pavlom Petrášom. Celkovo platilo, že sme sa prezentovali moderným stolným tenisom, chlapci hrali pri stole a ťažké lopty vracali halfom, čo súperovi robilo problémy,“ vysvetľoval manažér MŠK VsTK Vranov Anton Hajduk.

Výborne naladení Vranovčania potvrdili úlohu papierového favorita aj v sobotu v Rybníku. Po prvých dvojhrách síce prehrávali opäť 1:2, ale potom prišiel stolnotenisový uragán a v ostatných šiestich zápasoch uhrali päť víťazstiev s absolútnou gradáciou v závere. „Vôbec to nebol ľahký zápas, ale potvrdila sa sila nášho tímu ako celku. Napr. domáci Martin Gajdoš mal v základnej časti 80%-tnú úspešnosť, ale teraz si nevedel poradiť s precíznou taktickou hrou Peťa Tušima. Duel sa lámal za stavu 3:3, keď Daniel Oráč zdolal hladko Patrika Bučka, Peťo Tušim spomínaného Martina Gajdoša a víťaznú bodku dal Samo Fečo proti nepríjemnému Tomášovi Trubačikovi,“ spokojným hlasom referoval A. Hajduk.

Víťazstvá v Čadci a Rybníku majú pre Vranov „cenu zlata“. Vďaka týmto triumfom si jeho hráči poistili priebežnú tretiu priečku, ktorá im v prípade tretieho duelu dáva v play off výhodu domáceho prostredia. Hrdina víkendu Peter Tušim hovoril o tom, že s Danielom Oráčom a Samuelom Fečom hrajú bez mentálneho tlaku zo strany vedenia klubu, no každý, kto ich pozná vie, že motivácia víťaziť je neoddeliteľnou súčasťou ich stolnotenisovej DNA, preto raketu do rúk berú výhradne so stopercentným odhodlaním. „Všetci traja sme v oboch zápasoch hrali od začiatku disciplinovane a uvoľnene, keďže postupom do prvej šestky sme sčasti splnili cieľ a v nadstavbe môžeme hrať bez psychického tlaku. Na súperov sme sa takticky pripravili a aktívnou nátlakovou hrou sme ich dokázali prekvapiť. Z tohto dvojzápasu si veľmi cením víťazstva nad Petrášom a Gajdošom, ktorí v základnej časti patrili medzi najlepších hráčov,“ uviedol Peter Tušim.

Práve Peter Tušim premenil súboje v Čadci a Rybníku na „one man show“. Veľký stolnotenisový srdciar vyhral všetkých šesť stretnutí, v ktorých nastúpil a rešpekt vzbudzuje tiež dominancia, s akou porážal súperov, pretože pomer setov 18:5 hovorí tiež jasnou rečou, pričom ani v jednom zo svojich vystúpení nepustil nádeje domácich do 5—setovej drámy. Nad jeho excelentnou formou v úvode nadstavbovej časti s rešpektom a uznaním krútili hlavou súperovi hráči, realizačné tímy, aj fanúšikovia. „Pre úspech je dôležitá systematická a dôsledná taktická príprava, keďže v tejto sezóne je v extralige veľa vyrovnaných hráčov a hranica medzi výhrou – prehrou je veľmi malá. Veľakrát práve rozhoduje poznanie súpera a zvolená taktika, aby sme hráčom nedovolili hrať to, čo vedia najlepšie a naopak, aby sme my využívali naše silné stránky. Pri dosiahnutí týchto aspektov sa dá hrať vyrovnane s každým hráčom Extraligy,“ zdôraznil P. Tušim.

V prípade najskúsenejšieho z trojice reprezentantov MŠK VsTK musíme pripomenúť, že svoju víťaznú sériu po víkende zaokrúhlil na excelentných desať stretnutí, pretože ešte v základnej časti vyhral proti Rybníku s Danielom Oráčom štvorhru a ďalšie tri výhry pridal s Rožňavou. „S chlapcami sme trénovali aj počas sviatkov a s pravidelným tréningom prichádza aj herná pohoda. Takisto by som spomenul dobrú atmosféru v klube, keďže nie sme pod veľkým tlakom a pohodu doma. Skĺbením všetkých týchto atribútov potom môžeme dokazovať takéto výsledky,“ dodal P. Tušim.

Výsledky – Extraliga – nadstavbová časť
MŠK Čadca – MŠK VsTK Vranov 3:6

Body: Tušim 3, Oráč 2, Fečo 1.
STK Rybník – MŠK VsTK Vranov 3:6
Body: Tušim 3, Oráč 2, Fečo 1.

Extraliga – nadstavbová časť

1. SK Vydrany    13    13    0    0    78:11    39
2. MSK Malacky    13    12    0    1    74:23    37
3. MŠK VSTK Vranov    13    9    1    3    63:43    32
4. MSK Čadca    13    6    3    4    60:54    28
5. ŠKST Ružomberok    13    6    2    5    55:55    27
6. STK Rybník    13    5    1    7    52:61    24

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!