STOLNÝ TENIS: Vranov počas víkendu nezaváhal, Daniel Oráč exceluje

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov majú za sebou stopercentný víkend. V piatok zdolali doma Ružomberok 6:2 a o deň na to TJ STO Nižnú 6:0.

Vranovčania vstúpili do aktuálnej sezóny v osvedčenej zostave Daniel Oráč, Samuel Fečo, Lukáš KostelníkPeter Tušim. Novou tvárou v drese MŠK VsTK je Samuel Palušek, ktorý ešte len oslávi 16. narodeniny. Do Vranova prišiel s vizitkou hráča, ktorý bol v uplynulom ročníku najviac bodujúcim v I. lige. V juniorskom slovenskom rebríčku je lídrom. Zaujímavosťou je, že ešte vo štvrtok reprezentoval Slovensko v kategórii do 23 rokov vo Varaždíne a v piatok už nastúpil pri Topli v seniorskej Extralige.

Proti Ružomberku začali Vranovčania vo veľkom štýle. Prvé štyri dvojhry vyhrali, čím položili pevný základ pre svoje víťazstvo, pričom zápas už doviedli komfortne do úspešného konca. Tri body získal Daniel Oráč, dva pridal Samuel Palušek a jeden Lukáš Kostelník.

V sobotu si poradil Vranov s minuloročným finalistom Nižnou, ktorá vo štvrťfinále vyradila práve našich stolných tenistov, ešte jednoznačnejšie. Daniel Oráč so Samuelom Fečom vyhrali svoje obidva zápasy hladko po 3:0 a Samuel Palušek pre zmenu zvládol dva 5-setové súboje.

Pripomenieme, že Vranov v prvom kole remizoval v Michalovciach 5:5 a keďže aj tu vyhral Daniel Oráč tri dvojhry, plus s Petrom Tušimom štvorhru, má v úvode sezóny stopercentnú bilanciu. Po troch kolách vedú tabuľku favoriti Rožňava s Vydranmiovom. Už len tieto tri tímy zatiaľ neokúsili trpkosť prehry.

MŠK VsTK Vranov – ŠKST Ružomberok 6:2

Body: Oráč 3, Palušek 2, Kostelník 1 – Truska 2.

MŠK VsTK Vranov – TJ STO Nižná 6:0

Body: Oráč, Palušek, Fečo po 2.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!