RUDLOV: Titul šampióna v stolnom tenise obhájil Alfonz Bubnár

 • Obce
 • Dátum: 14.02.2023
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V sobotu sa v Rudlove uskutočnil 8. ročník stolnotenisového turnaja o pohár starostu obce Rudlov.

V rodinnej atmosfére si najprv o medaily zahrali deti a dorast. Najmä medzi najmenšími bolo zaujímavé sledovať úprimnú detskú radosť z každej vyhratej loptičky. V najmladšej kategórií sa vo finále stretli súrodenci Amy a Jožko Leškovci, z ktorých úspešnejší bol mladší Jožko. Na treťom mieste sa umiestnil Paľko Fedorčák.

Medzi dorastencami sa odohralo výborne finále, ktoré sa medzi Tomášom Gordanom a Jaroslavom Jabčankom hralo na maximálny počet setov. V rozhodujúcom sete mal pevnejšie nervy Jaroslav Jabčanka a vybojoval si tak zlatú medailu. Bronzovú medailu získala Viktória Gordanová.

Medzi ženami sa najlepším výkonom predviedla Jaroslava Vasiľová, ktorá turnajom prešla bez jedinej prehry a zaslúžene tak obsadila prvé miesto. Striebro získala Janka Surdejová a na treťom mieste sa umiestnila Ľudmila Lešková.

V zaujímavej kategórií seniorov si to o medaily rozdali štyria páni, ktorí divákom predviedli svižné výmeny. Najlepšie si viedol Stanislav Homičko, ktorý počas celého turnaja stratil len jeden set. Druhé miesto obsadil Ladislav Sukovský a bronz bral najstarší účastník turnaja Ján Jenča.

V hlavnej kategórií sa v turnajovom pavúku stretlo 15 hráčov. Vo všetkých fázach turnaja nebola núdza o napínavé momenty. Celý turnaj vygradoval do vyrovnaného finále, v ktorom sa stretol obhajca titulu Alfonz Bubnár proti Jozefovi  Leškovi. V 5-setovej bitke si obaja súperi zadarmo nič nedarovali. V rozhodujúcom piatom sete zaznamenal Bubnár v úvode sériu štyroch bodov, ktorú už nepustil a obhájil tak prvé miesto. Zároveň obhájil zisk putovného pohára starostu obce Rudlov.

Vydarenej športovej akcie sa vo všetkých kategóriách zúčastnilo 40 hráčov.

Patrik Gordan

Výsledky 8. ročníka stolnotenisového turnaja v Rudlove

Kategória – MLADŠÍ ŽIACI

 1. miesto – Jozef LEŠKO
 2. miesto – Amy LEŠKOVÁ
 3. miesto – Pavol FEDORČÁK

Kategória – STARŠÍ ŽIACI

 1. miesto – Jaroslav JABČANKA
 2. miesto – Tomáš GORDAN
 3. miesto – Viktória GORDANOVÁ

Kategória – ŽENY

 1. miesto – Jaroslava VASIĽOVÁ
 2. miesto – Jana SURDEJOVÁ
 3. miesto – Ľudmila LEŠKOVÁ

Kategória – MUŽI

 1. miesto – Alfonz BUBNÁR
 2. miesto – Jozef LEŠKO
 3. miesto – Šarlota KUNDRAVÁ

Kategória – SENIORI

 1. miesto – Stanislav HOMIČKO
 2. miesto – Ladislav SUKOVSKÝ
 3. miesto – Ján JENČA

Putovný pohár starostu obce získal ALFONZ BUBNÁR.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!