Hráči OŠK V. Žipov polovicu na ceste za historickým úspechom zvládli

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti OŠK Vyšný Žipov vládnu III. lige. V skupine Severovýchod vyhrali deväť z jedenástich zápasov. Po prvej polovici súťaže je klub na najlepšej ceste zaknihovať historický úspech.

V III. lige, Severovýchod pôsobí dvanásť tímov. Okres Vranov nad Topľou reprezentujú dva kluby. OSTK Hencovce sú s bilanciou 5 – 1 – 5 na šiestej priečke. OŠK Vyšný Žipov je lídrom súťaže.

Žipovčania zaznamenali jedinú prehru v druhom kole na stoloch STO Sedlice. V ostatnej časti sezóny už premožiteľa nenašli! Mimoriadne cenné je víťazstvo za stolmi druhých Hendrichoviec, kde vyhrali 11:7.  Po dvoch štvorhrách a desiatich dvojhrách bol stav 6:6, ale záver stretnutia zvládli hráči Vyšného Žipova excelentne.

Z hráčov, ktorí majú odohraných viac ako 40% zápasov, je s bilanciou 36 – 3 na druhom mieste v individuálnom rebríčku Kamil Paľko. Deviaty Ondrej Vagaský vyhral 25 duelov a na konto si pripísal 9 prehier. Najviac – 44 – stretnutí odohral Dominik Džujka, ktorý má zapísaných 30 triumfov. Šestnástimi bodmi pomohol Vyšnému Žipovu Michal Fečo. Menej ako 40% súbojov si pripísali Anna Paľková, Stanislav Mihalčin, Jakub Dolinský, Jozef Bašista a Lukáš Hirka.

Líder súťaže sa môže spoľahnúť aj na výkony v štvorhrách, pretože jeho hráči majú pozitívnu percentuálnu bilanciu – Michal Fečo 71,43%, Kamil Paľko 70%, Ondrej Vagaský 70% a Dominik Džujka 63,64%.

Stolný tenis vo Vyšnom Žipove nie je len o historickej šanci postúpiť do II. ligy. Klub má ďalší tím v IV. lige, skupina Vihorlatská a dve družstvá pôsobia v okresnej súťaži. So stolnotenisovými raketami v nich nastupujú najmladší hráči v žiackom veku, aby zbierali cenné skúsenosti. Ak to spočítame a podčiarkneme, Vyšný Žipov žije stolným tenisom a zároveň je ukážkou toho, že kde je vôľa, je aj cesta…


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!