Vranov bude žiť stolným tenisom, hokejbalom, aj futbalovým šlágrom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Športoví fanúšikovia si počas víkendu prídu vo Vranove nad Topľou na svoje! V ponuke je extraligový stolný tenis, aj hokejbalMFK Vranov privíta doma lídra súťaže FK NOVES Spišská Nová Ves.

Stolnotenisová Extraliga

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov vstúpili do novej sezóny hladkým víťazstvom nad Michalovcami. Pod výsledok 6:1 sa tromi bodmi podpísal Daniel Oráč, dva body pridal Samuel Fečo a jeden Lukáš Kostelník. Počas tohto víkendu sa Vranovčania predstavia opäť doma, keď v piatok privítajú STK Funstar Topoľčany a v sobotu ŠK Para TT Hlohovec. Mimochodom, práve títo dvaja súperi sa stretli v prvom kole a rozišli sa remízou 5:5.

Fanúšikovia stolného tenisu sa môžu tešiť na výkony bývalých slovenských reprezentantov Michala Bardoňa (Hlohovec) a Erika Illáša (Topoľčany), ktorý bol svojho času juniorským vicemajstrom Európy. Dres Topoľčian oblieka napr. aktuálny dorastenecký majster Slovenska Kristián Uherík, či český legionár Ján Holáň. Hlohovec sa spolieha na Nikolu Mihailoviča z Bosny a HercegovinyRadovana Debnára so skúsenosťami z Rakúska.

V akcii muži, aj juniori

Hokejbalisti HMHK bauska. budú o prvé tohtosezónne domáce víťazstvo bojovať s MŠK Spišská Belá. Vranovčania vyhrali vo Svidníku a na ihrisku Leaders Bratislava. Naposledy neboli k bodom ďaleko počas uplynulého víkendu. S majstrovskou Považskou Bystrickou dokázali vyrovnať skóre až štyrikrát a s Pruským zrovnali z 0:3 na 3:3. To, že posledné slovo patrilo nakoniec v obidvoch prípadoch hosťom, nemení nič na tom, že fanúšikovia boli svedkami dokonalej reklamy na hokejbal! Vranov sa bude určite spoliehať na elitný útočný dvojzáprah Branislav Štefan – Filip Oščipovský. Obidvaja sú totiž s bilanciou 4 + 8, resp. 4 + 5 v prvej päťke kanadského bodovania celej súťaže. Najcennejším skalpom Sp. Belej je bezpochyby minulotýždňové domáce víťazstvo s Považskou Bystricou, nad ktorou viedli v 22. min. už 5:1 a hoci v druhej polovici prepli hostia na vyššie obrátky, dokázali len znížiť na konečných 4:5. Dodáme, že o 10.30 hod. sa predstavia aj juniori Vranova, ktorí taktiež privítajú rovesníkov zo Spišskej Belej.

Šláger proti lídrovi

Víkendový program vyvrcholí treťoligovým šlágrom medzi MFK VranovFK NOVES Spišská Nová Ves. Spišiaci ešte v tejto sezóne neprehrali. Z ich víťazstiev asi najviac zarezonovali debakle 8:0 so Spišským Podradím9:0 vo Svidníku. Aj tieto vysoké výhry sa podpísali pod to, že Kamil Zekucia je s 13 gólmi druhým najlepším strelcom súťaže.

Najväčšou osobnosťou Sp. N. Vsi je Marek Janečka, ktorý pôsobil napr. v Podbrezovej, Zlatých Moravciach a predovšetkým v Spartaku Trnava. V zahraničí obliekal dres Karvinej Hansy Rostock. Hoci na Spiši o postupe zatiaľ nehovoria, ich triumfy v SninePrešove však naznačuje, že ich doterajšie výsledky nie sú dielom náhody, ale podpísaná je pod nimi kvalita mužstva. Dodáme, že Sp. N. Ves sa predstavila v tejto sezóne aj v Slovnaft Cupe a po penaltovom rozstrele vypadla v 1. kole s OŠK Teplička.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!