MFK Vranov spoznal súpera v Slovnaft Cupe, cestovať bude k Žiline

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov spoznal svojho súpera v 4. kole Slovnaft Cupu. Zverenci trénera Romana Lazúra nastúpia proti ŠK Belá. Zápas by sa mal odohrať 27. októbra.

Vranovčania majú za sebou vcelku zaujímavú tohtosezónnu pohárovú púť. V 1. kole vyhrali v okresnom derby v Hencovciach 3:0. Po heroickom výkone zdolali 2:1 aj druholigový Trebišov. Ich posledným súperom boli štvrtoligové Medzilaborce. Obidvaja súperi uhrali na náročnom teréne bezgólovú remízu, no fanúšikovia na tribúne sa rozhodne nenudili. V penaltovom rozstrele zažiaril brankár Maksym Kharin a keďže jeho spoluhráči boli v zakončení stopercentní, mohol sa Vranov tešiť z postupu.

ŠK Belá vedie V. ligu

ŠK Belá je lídrom V. ligy, skupina A, ktorá patrí do portfólia súťaží organizovaných Stredoslovenským futbalovým zväzom. Náš najbližší súper v desiatich kolách šesť zápasov vyhral, trikrát remizoval a iba raz prehral. Najlepším strelcom tímu je s 12 gólmi Jozef Žingora.

Belá, ktorá patrí do žilinského okresu, bola v tejto sezóne Slovnaft Cupu do 4. kola nasadená, pretože v uplynulom ročníku padlo rozhodnutie, že kvôli pandémii budú v rovnakej fáze pokračovať v pohári len tímy z dvoch najvyšších súťaží.  Pripomenieme, že počas svojho minuloročného ťaženia zdolala doma 5:1 Oravskú Porubu, 6:0 vyhrala v Oravskej Jasenici a pred vlastnými fanúšikmi vyhrala 1:0 nad Popradom.

Motiváciou zápis do histórie

„Žreb 4. kola sme očakávali s napätím, pretože aj chlapci v kabíne mali viacero prianí, proti komu by si chceli zahrať. O súperovi z Belej vieme len to, že vedie V. ligu. Určite sa však na tento zápas pripravíme zodpovedne. Čaká nás síce dlhá cesta, no vieme, čo nás motivuje. Myslím si, že hráči doteraz ukázali dosť odhodlania, aby o ich víťaznej mentalite nikto nepochyboval. Ak by sme postúpili do 5. kola, vytvorili by sme nový klubový rekord a určite i tento moment bude pre kabínu veľkou motiváciou,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!