Stolný tenis: Vranov remizoval s Michalovcami, exceloval Daniel Oráč

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolnotenisové derby MŠK VsTK Vranov – ŠKST Michalovce nesklamalo! Pri remíze 5:5 za domácich bodovali Daniel Oráč s tromi víťazstvami a Samuel Fečo pridal ďalšie dva body. Za hostí získal dva body za dve päťsetové víťazstva Patrik Senkulič a po 1,5 boda pridali Lukáš KostelníkMartinom Hruškom. Premiéru v drese Vranov absolvoval 17-ročný odchovanec Valalík, juniorský reprezentant a tretí hráč juniorského rebríčka, Kamil Pach.

Keďže Výkonný výbor Slovenského zväzu stolného tenisu rozhodol, že stretnutia 1. kola sa musia kvôli epidemiologickej situácii odohrať bez divákov, vo vranovskej stolnotenisovej hale bolo pusto. Ak by sa však hralo pred tradičnou fanúšikovskou kulisou, pri priebehu, kedy sa štyrikrát rozhodovalo v piatom sete, by si bezpochyby prišli na svoje.

Vranovčania viedli 3:1 a za tohto stavu vyhral prvú päťsetovú bitku Senkulič nad Pachom. Za stavu 4:2 viedol Fečo nad Senkuličom 2:1 a v piatom sete aj 9:7, ale z víťazstva sa tešil hosťujúci hráč. Výborne hrajúci Oráč síce zdolal 3:2 Kostelníka, ale posledná dvojhra patrila Hruškovi, ktorý zdolal Tušima a potom spolu s Kostelníkom dotiahli vo štvorhre zápas do remízového konca. „Keďže chlapci občas spolu trénujú a navzájom sa veľmi dobre poznajú, očakávali sme ťažký zápas. Škoda len, že sa hralo bez publika, lebo som presvedčený o tom, že v niektorých momentoch by nám fanúšikovia pomohli. Výborne zahral Daniel Oráč, ktorý zužitkoval tréningové jednotky v Bratislave pod vedením Petra Šeredu. Začal forsírovať tvrdú forhendovú hru a aj vďaka tomu bol proti Michalovciam v dvojhrách stopercentný. Veľmi dobre zahral tiež Samo Fečo, ktorý hrá v porovnaní s minulou sezónou variabilnejšie. Škoda len vyrovnaného zápasu s koncovkou v piatom sete so Senkuličom. Nič nemôžem vyčítať ani 17-ročnému Kamilov Pachovi, ktorý dostal prednosť pred Peťom Tušimom, pretože ten mal problém s rukou. Je to mladý, perspektívny hráč a jeho výkonnosť bude s narastajúcimi skúsenosťami stúpať. V štvorhre sme síce viedli 2:0, ale dvojica Kostelník – Hruška iba potvrdila, že patrí medzi najlepšie v Extralige,“ hodnotil manažér MŠK VsTK Vranov Anton Hajduk.

V aktuálnej extraligovej sezóne sa predstaví dvanásť tímov s tým, že po základnej časti sa súťaž rozdelí na 6-člennú skupinu o titul a skupinu o udržanie. Zoznam elitných hráčov, vrátane legionárov, sľubuje atraktívne zápasy. Nováčikom je Hlohovec s Michalom Bardoňom, ktorý je zároveň reprezentačným trénerom slovenskej paraolympijskej reprezentácie. Bardejov kúpil prevodom súťaž od Valče a v jeho drese sa predstaví 15-ročný poľský kadetský reprezentant Milosz Sawczak, či Kolumbijčan Juan Sebastian Sanchez Mosquera. Rovnakým spôsobom sa do najvyššej súťaže vrátili Topoľčany, ktoré nahradia Malacky, pričom spoliehať sa chcú na Erika Iláša, skúseného Martina Gajdoš a talentovaného Kristiána Uheríka. V Kežmarku budú chcieť ťažiť zo zahraničných skúseností Filipa Ježa, Rožňava má v kádri Pétera Ingemara a Ružomberok doplnil káder mladými talentovanými hráčmi. „Určite by sme sa chceli dostať do prvej šestky. Máme k dispozícii štyroch hráčov, ktorých budeme nasadzovať podľa zostavy súpera, preto bude veľa záležať aj na správnej taktike. Súťaž však bude veľmi vyrovnaná a počítať sa bude každý bod,“ zdôraznil A. Hajduk.

MŠK VsTK Vranov si dáva záležať nielen na športovej stránke, ale aj na infraštruktúre. Po oprave strechy a modernizácii osvetlenia prešla rekonštrukciou sociálna časť, plus elektrické a vodovodné rozvody. Vymenili sa tiež radiátory a vynovené boli šatne. Klub získal na tento účel dotáciu v rámci výjazdového rokovania vlády SR a časť investícií zrealizoval i vďaka podpore mesta Vranov nad Topľou. „Teraz by sme sa chceli zamerať na zmodernizovanie interiéru haly, kde chceme doplniť osvetlenie, vynoviť hľadisko a hraciu plochu. Radi by sme sa v tejto súvislosti uchádzali o finančné prostriedky v rámci rôznych výziev,“ dodal A. Hajduk.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!