Peter Tušim si po štvrťfinále zaslúži transparent – Peťo na hrad!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov a ŠKST Ružomberok ponúkli v extraligovom štvrťfinále parádny športový zážitok. Hoci domáci zvládli otočiť stav série na 2:1, uznanie si za predvedené výkony zaslúžia aj Ružomberčania. Rozhodujúce víťazstva po obidva dni získal pre Vranov Peter Tušim. 

V prvom štvrťfinálovom dueli v Ružomberku vyhrali domáci 5:2 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Keďže každý zo zápasov sa niesol v absolútne vyrovnanom duchu, bolo jasné, že fanúšikovia budú svedkami drámy aj pri Topli. Vranovčania si však verili a za domáce stoly nastúpili s jasným cieľom, ktorým bol postup. „Po stretnutí v Ružomberku bolo najdôležitejšie na tento zápas zabudnúť! Nikto z nás neočakával, že domáci budú hrať tak skvelo. Pred domácou odvetou sme sa na každého hráča súpera takticky nachystali, pričom v hlavách sme mali iba jedno – vyhrať,“ reagoval Peter Tušim.
 
Peter Tušim zvládol v obidvoch domácich zápasoch rozhodujúce dvojhry rutinérsky!
 
Do piatkového stretnutia vstupovali Vranovčania s vedomím, že musia bezpodmienečne vyhrať a od úvodu išli za svojim cieľom, keď viedli 3:1 a 4:2. Za stavu 4:3 atmosféra gradovala, pričom finále druhého štvrťfinále patrilo Samuelovi Fečovi proti Andrejovi Kaššayovi a Petrovi Tušimovi, ktorého vyzval mladík Tobiáš Pindura. Skúsenejší P. Tušim viedol na sety na 2:0, no v treťom sete prehrával 6:10. Práve vtedy potvrdil svoju stolnotenisovú veľkosť, pretože ďalších šesť výmen získal pre seba a duel doviedol do víťazného konca pomerom 12:10. Keďže podľa pravidiel bol ako prvý v zápise o stretnutí vedený zápas S. Feča, ktorému A. Kaššay vzdal, do štatistík sa výhra P. Tušima nezapočítavala, ale to nič nemení na tom, že s každou ďalšou loptičkou na jeho konte dostával fanúšikov do varu a v hale to naozaj poriadne žilo. „Jasné, že som si uvedomoval, že môžem rozhodnúť. Nastupoval som s tým, že musím vyhrať aspoň tento zápas, keďže dva zápasy predtým mi nevyšli. Nepripúšťal som si žiadny tlak, skôr som chcel odčiniť svoju prehru z utorka, kde som s ním prehral 3:0. V situácii, ako napr. za stavu 6:10, rozhoduje psychika hráča. Nevzdávam zápas skôr, ako sa skončí. Bojujem vždy a stále až do konca o každú jednu loptičku. Sústredím sa iba na hru, na súpera a taktizujem, čo a ako hrať, aby som uspel,“ vysvetľoval P. Tušim. 
 
Keď išlo v sobotu do tuhého, víťazstvo Daniela Oráča nad Martinom Truskom bolo mimoriadne dôležité, pretože ním upravil priebežný stav na 4:3.
 
V sobotu sa vo Vranove odohrávala ešte väčšia dráma. Posledný zápas v rámci každej série v play off, v akomkoľvek športe, fascinuje tým, že príležitosť na reparát nepríde a víťaz berie všetko. Keďže hráči na obidvoch stranách si to uvedomovali, ponúkli skvelý stolný tenis. Za stavu 4:4 musela o postupujúcom rozhodnúť posledná dvojhra. Peter Tušim v nej nastúpil proti Michalovi Hodorovi. Ako sa hovorí, „všetky oči na mne“. Za stavu 1:1 na sety však P. Tušim nedal svojmu súperovi šancu a výmenu po výmene ťahal domácich do semifinále. Dano so Samom, prežívajúc zápas, ako keby hrali oni sami, spoluhráča hecovali, ľudia vstávali zo sedadiel a Anton Hajduk počítal – ešte dva body, už len bod… Po výhre 3:1 bolo rozhodnuté. O medailu bude hrať MŠK VsTK Vranov! „Michal Hodor má úplne iný štýl hry, ako majú mladí chlapci Truska s Kaššayom, ktorí sú rýchli. Rozhodlo to, že som si v tomto zápase mohol počkať na tú správnu loptičku a ukončiť výmenu vo svoj prospech. Pre obidva naše domáce stretnutia platí, že boli vyrovnané a pre mňa osobne veľmi ťažké, pretože som veľmi chcel, aby sme vyhrali. No a čím viac som chcel, tým menej mi to išlo. Aj napriek tomu sa mi potvrdilo, že sme silné, vyrovnané mužstvo a dobrá partia,“ nezabudol P. Tušim na spoluhráčov Daniela Oráča a Samuela Feča.
 
Samo Fečo uhral v piatok do štatistík tri body a v sobotu výhrou nad Daliborom Jahodom postavil ďalší dôležitý pilier s nápisom "postup"!
 
Po obidva dni vládla vo vranovskej stolnotenisovej hale skvelá atmosféra. V piatok, aj v sobotu si cestu na extraligové štvrťfinále našla viac ako stovka divákov, dokonca pricestovali i fanúšikovia z iných okresov, napr. Stropkova. Podporu všetci traja naši stolní tenisti intenzívne vnímali a ak si uvedomíme, že Vranovčanov čakajú ešte dve série, niet pochýb, že chémia hráči – fanúšikovia bude fungovať aj počas nich. „S hrdosťou môžem povedať, že naši ľudia – fanúšikovia, ktorí sa prídu na nás pozrieť a povzbudiť nás, sú určite najlepší na Slovensku. Takú jedinečnú atmosféru a kulisu, ako nám dokážu vytvoriť, nám môžu súperi iba v dobrom závidieť. Týmto sa chcem poďakovať všetkým fanúšikom a sympatizantom stolného tenisu, že aj napriek uponáhľanej dobe, aká je, si stále nájdu čas a prídu nás povzbudiť.  Veľmi si to vážime a ďakujeme, je to úžasný pocit,“ zdôraznil P. Tušim.  
 
2. ŠTVRŤFINÁLE:
MŠK VsTK Vranov – ŠKST Ružomberok 5:3
Stav série 1:1
 
 
3. ŠTVRŤFINÁLE:
MŠK VsTK Vranov – ŠKST Ružomberok 5:4
Stav série 2:1
 
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!