SLOVNAFT CUP: Hráči Vranova prepísali postupom cez Belú klubovú históriu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Postupom do 5. kola Slovnaft Cupu prepísali hráči MFK Vranov klubovú históriu. Postarali sa o to víťazstvom 1:0 na pôde ŠK Belá, ktoré v 59. min. po individuálnej akcii zariadil Viktor Batrin. Tréner Roman Lazúr má jasno v tom, koho by chcel doma v jari privítať!

ŠK Belá je lídrom jednej z V. líg v pôsobnosti Stredoslovenského futbalového zväzu a bolo jasné, že domáci v tejto fáze národného pohára kožu lacno nepredajú, čo sa aj potvrdilo.

Napriek tomu mohli ísť do vedenia hneď v úvode Vranovčania, ale Jakuba Vodilku vo výbornej príležitosti vychytal Adrián Tichák.

Na rozmerovo menšom ihrisku sa hostia snažili o vysoký presing, ktorý im však vychádzal len čiastočne a pokiaľ z neho súper dokázal vyjsť, kapitán Belej Marek Ševčík svojimi rýchlostno-fyzickými dispozíciami dokázal vyrábať obranným radom MFK vrásky na čele.

Práve on mohol otvoriť skóre, keď sa po dvadsiatich minútach hry postavil k penalte. Pri rozbehu sa však zastavil, cúvol a až potom poslal loptu do opačného rohu, ktorý si vybral Emil Sudimák. Hlavný rozhodca Filip Malárik gól neuznal a domácemu útočníkovi udelil žltú kartu. „NS – použitie nedovoleného klamlivého pohybu pri vykonávaní pokutového kopu po tom, keď už bol rozbeh na loptu dokončený,“ citujeme zo zápisu o stretnutí.

O osude stretnutia rozhodol po zmene strán striedajúci Viktor Batrin. Tréner Roman Lazúr popísal jeho individuálnu akciu s volejom z ostrého uhla ako nevzorcový ťah…

Napriek tomu, že hráči Belej cítiac šancu na úspešný výsledok neskladali zbrane, defenzíva Vranova odolala. Naopak, hosťom sa otváral priestor na kontry a najmä nájazd dvojice Milan Lukáč – Lukáš Kulich sa pýtala do siete.

„Poviem úprimne, postup sa rodil veľmi ťažko. Rozohrali sme dve súťaže a vidím na chalanoch, že toho majú dosť. Keďže nie sme zvyknutí ani na také dlhé cesty, patrí sa dať pred nimi za prístup klobúk dole. Najmä v druhom polčase bolo cítiť ich vyčerpanosť, ale aj s potrebnou dávkou šťastia sme uhrali úspešný výsledok. Za výsledok a bojovnosť sa im chcem poďakovať, lebo si to zaslúžia,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

V poradí 5. kolo Slovnaft Cupu sa bude hrať až v jari. Vranovčania sa v klubovej histórii tak ďaleko v pohári doteraz nikdy nedostali a asi by nikto nenamietal, keby sa naplnilo jedno z prianí R. Lazúra. „Ako hráč som zažil vo Vranove Žilinu, ako divák Slovan Bratislava a ako funkcionár Dunajskú Stredu. Prial by som si Trnavu, ktorú by určite radi videli aj naši fanúšikovia alebo potom Trenčín, pretože s jeho trénerom Petrom Hlinkom sme spolu študovali,“ zaprial si tréner MFK Vranov.

ŠK Belá – MFK Vranov 0:1 (0:0)

Gól: 59. Batrin.

Zostava Belá: Tichák – Macho (76. Franek), J. Špirka, M. Špirka, Laščiak, Švec, Kačáni, Žingora, Ševčík, Mintách, Vrábel.

Zostava Vranov: Sudimák – Popov, Babjak, Maďarík (53. Batrin), Lukáč, Bohdanov, Straka, Hreha, Vodilka (90. Varga), Kulich, Milenky (90. Močić).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!