VIDEO: M. Habina predviedol proti Stakčínu exkluzívny priamy kop

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dokonalosť pôsobí často absolútne jednoducho. Dôkazom je priamy kop ofenzívneho lídra FK Vechec Mareka Habinu, ktorým otvoril účet stretnutia proti OFK Agrifop Stakčín. Zverenci trénera Jana Hajducha nakoniec zvíťazili 3:0 a do tabuľky si pripísali dôležité víťazstvo.

FK Vechec mal do V. ligy, skupina Vihorlatsko-Dukelská namierené už v súťažnom ročníku 2019/2020. Po polovici súťaže mal na čele pred Rudlovom náskok dvoch bodov, no impozantné bolo najmä jeho skóre 72:5!

Napriek tomu, že sezóna bola anulovaná, Vechčanom to chuť do futbalu nevzalo! Ďalej išli trpezlivo za svojim cieľom a dočkali sa. Dokonca o tom, kto sa predstaví v regionálnej súťaži sa rozhodovalo v poslednom kole, v ktorom doma zdolali Tovarné 3:0.

V obidvoch sezónach bol najlepším strelcom mužstva Marek Habina, ktorý gólovo ťahá tím aj v V. lige. „Na začiatku sezóny sa mi strelecky nedarilo, ale v 5. kole pri našej výhre 2:1 v Lackovciach som sa presadil dvakrát a potom sa to už rozbehlo,“ reagoval útočník FK Vechec Marek Habina.

Pred stretnutím so Stakčínom mal na konte päť presných zásahov a jeho gólová trefa s poradovým číslo šesť bola z kategórie exkluzívnych. V 25. min. sa postavili k priamemu kopu spolu so Samuelom Leporisom, ale finále s nádhernou strelou pod brvno patrilo jemu. „Priame kopy na tréningu špeciálne netrénujeme. Maximálne si postavíme loptu pred tréningom a bez toho, aby sme mali pred sebou múr, si zakopeme na bránu. Proti Stakčínu som sa pozrel kde stojí brankár, ako má postavený múr a len som sa snažil trafiť ponad neho. Mieril som pod brvno, do miesta, kde aj lopta nakoniec zapadla. Som rád, že to takto vyšlo a len verím, že to nebol posledný takýto môj gól,“ usmieval sa 19-ročný strelec.

Z pohľadu ďalšieho vývoja zápasu bol dôležitý vstup domácich do druhého polčasu. V 52. min. sa presadil, inak už 5-gólový, Peter Hanusin a Vechec mohol hrať opäť o čosi pokojnejšie. Hoci o Stakčíne išli, napriek jeho tabuľkovému postaveniu, slušné chýry, v tomto prípade na body nedosiahol. Definitívnu bodku dal v 90. min. po exhibičnej kombinácii, autor 4 gólov v aktuálnej sezóne, Jozef Feško. „Zo začiatku bol zápas vyrovnaný, ale pomohol nám prvý gól. Mali sme viac z hry, no jednogólový náskok je vždy zradný, preto bol dôležitý gól na 2:0, vďaka ktorému sme získali ešte väčšiu pohodu,“ zdôraznil M. Habina.

Vechec ako nováčik mal sľubne rozohraných viacero zápasov, či už to bolo s Hencovcami, alebo po prvom polčase doma s Borovom a v Bystrom. Napriek tomu, že konečné výsledky nakoniec hrali v prospech súperov, tréner Ján Hajduch dokázal vždy svojich zverencov namotivovať k tomu, aby boli trpezliví. Hráči bývalého elitného stredopoliara MFK Vranov poslúchli a začínajú zbierať ovocie. V Čiernom nad Topľou vyrovnali z 0:2 na 2:2, dvakrát dokázali (opäť) na 2:2 vyrovnať v Kračúnovciach a Stakčín zdolali rozdielom triedy. „Myslím si, že na to, aký máme mladý káder, hráme dobre. Samozrejme, boli aj tímy, ktoré boli futbalovo lepšie, ako my, ale pravdou je i to, že v situáciách, kedy sa vyrovnané zápasy lámali, nám chýbalo trošku viac šťastia. V kádri sme chlapci z Vechca a okolia, tvoríme super partiu a ak sa aj niečo nepodarí, vieme sa zomknúť a pracovať na tom, aby sme sa zlepšili,“ pripomenul M. Habina.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!