Premiérový VOLLEY FOLKLORE CUP na Domaši vyhral FS Stropkovčan

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Premiérový VOLLEY FOLKLORE CUP napísal v areáli penziónu Solaris vydarenú kapitolu. V rekreačnej oblasti Domaša – Eva sa športovalo, tancovalo, zabávalo, ale aj pomáhalo.

Už súboje v základných skupinách sa niesli v znamení pravej volejbalovej vášne. Hoci hlavným headlinom bolo, aby sa stretli mladí ľudia s rovnakou „krvnou skupinou“, predsa len na pieskovom ihrisku nasadením nikto nešetril.

Postup do finále si vybojoval FS Chemlon, ktorý zdolal v semifinále 2:1 FS Orgonina a FS Stropkovčan, ktorý porazil rovnakým výsledkom FS Topľan.

Vyvrcholenie turnaja malo tie najvyššie grády. Všetky tri sety sa niesli v dramatickom duchu, navyše sa hralo vo výbornej atmosfére. Nakoniec koncovku rozhodujúceho tretieho setu zvládol lepšie FS Stropkovčan a pripísal si na konto premiérový titul na VOLLEY FOLKLORE CUP-e. „Keďže tento rok boli zrušené viaceré festivaly, v prvom rade sme sa tešili na to, že sa vôbec stretneme. Na druhej strane, keď už sme nastúpili na ihrisko, nechceli sme si urobiť hanbu (úsmev), preto priznám, že sme aj trošku potrénovali. Vo finále sme mohli postaviť mix z troch chlapcov a dvoch dievčat, no keďže naše dievčatá sú vyhratejšie, nominovali sme ich tri, čo sa ukázalo ako správne rozhodnutie, pretože vo vyrovnanom zápase, kde sme sa ťahali o každý bod, sme vyhrali,“ usmieval sa umelecký vedúci FS Stropkovčan Matej Knežo.

Po turnaji nasledovala zábava, o ktorú sa starali primáši Janko Jony, Peťo Budi a Janko Dziak. A džentlmeni hrali parádne, pretože fantastická nálada vydržala všetkým až do skorších ranných hodín…

VOLLEY FOLKLORE CUP však nebol len o volejbale a zábave, ale mal aj charitatívne posolstvo. Folklórny súbor Orgonina totiž vyhlásil verejnú zbierku pre Matúša Boroša a na náklady spojené s jeho náročnou liečbou sa podarilo vyzbierať 260 eur. „Boli sme radi, že vzniklo nové športové podujatie, lebo doteraz sa hral skôr len futbal. Keďže akcia mala aj charitatívny charakter, myšlienka VOLLEY FOLKLORE CUP-u sa nám páčila dvojnásobne. Určite uvítame, ak sa z tohto turnaja stane tradícia, pretože sa stretli priatelia, noví členovia súborov sa navzájom pozoznamovali a v príjemnej atmosfére sme mohli navzájom pokecať, ako fungujeme po korone, čo máme nové,“ dodal M. Knežo.

Organizátorom turnaja VOLLEY FOLKLORE CUP boli FS Orgonina a penzión Solaris – Domaša Eva.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!