Polícia vyšetruje štyri prípady krádeže vlámaním do vozidiel taxislužieb

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Policajti zo Sniny a Humenného vyšetrujú štyri prípady krádeže vlámaním do vozidiel taxislužieb, ku ktorým došlo počas uplynulého víkendu.

K trom z nich došlo v Snine a jednej v Humennom, pričom všetky štyri sa stali počas noci zo soboty na nedeľu. Spôsob, akým sa zatiaľ neznámy páchateľ dostal do áut bol vo všetkých štyroch prípadoch rovnaký. Urobil to najjednoduchším spôsobom, rozbil okno na dverách. Následne z dverí odcudzil peňaženky s finančnou hotovosťou. Celkové škody spôsobené krádežou boli vyčíslené na 1 165 eur a poškodením áut na 600 eur. Polícia začala trestné stíhanie vo všetkých štyroch prípadoch pre prečin krádeže a v jednom prípade aj pre prečin poškodzovanie cudzej veci.

Polícia v tejto súvislosti varuje, že akékoľvek voľne položené veci v aute sú pre zlodejom lákadlom, preto platí, že príležitosť robí zlodeja. Polícia pravidelne upozorňuje ľudí, aby si vo svojich autách nenechávali žiadne cennosti a hodnotné veci. „Ľahko sa môže stať, že o ne prídete, tak ako v nami uvedených prípadoch zo Sniny a Humenného. Na otvorenie auta pritom zlodej nepoužil žiadne sofistikované techniky. Jednoduché rozbitie okna na dverách a peňaženky boli preč,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Ako ďalej dodal, páchateľa môže zaujať i poloprázdna igelitová taška na sedadle auta, nie to ešte peňaženka, kabelka, či kufrík. Zlodej v takýchto prípadoch koná impulzívne, najskôr vec ukradne a až potom uvažuje o jej hodnote. „V mnohých prípadoch je v konečnom dôsledku škoda spôsobená rozbitím okna väčšia ako hodnota ukradnutej veci. Či ide o obyčajné auto alebo o luxusnejšie je úplne jedno. Taktiež ani miesto, kde je auto zaparkované nehrá významnú úlohu,“ dodal D. Džobanik.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!