Polícia varuje! Kriminálne živly zneužívajú dôveru dôchodcov aj v tomto čase

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ani pandémia spôsobená novým koronavírusom nebráni niektorým podvodníkom, aby sa nepokúsili zneužiť túto situáciu. Na Slovensku sú zaevidované prvé prípady, kedy sa ich obeťami stali seniori. 

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik, policajti v posledných týždňoch zaznamenali v niektorých okresoch viacero pokusov podvodníkov vyťažiť z mimoriadnej situácie a „hyenisticky" sa priživiť na dôchodcoch. 
 
Kriminálne živly kontaktujú seniorov a chcú im napríklad merať teplotu, ponúkajú pochybné lieky, dezinfekcie, rúška… Dokonca ich oslovujú s ponukou, že im spravia nákup a žiadajú peniaze vopred. „Polícia preto upozorňuje hlavne starších ľudí, aby nikomu nedávali peniaze vopred a v prípade potreby v prvom rade oslovili rodinných príslušníkov, susedov, či ľudí, ktorých poznajú,“ uviedol Igor Pavlík. 
 
Zároveň pripomenul, že žiadny zdravotník nechodí domov merať telesnú teplotu. Rovnako odporúča kupovať zdravotnícky a dezinfekčný materiál len v lekárni, alebo v drogérii. Polícia taktiež žiada občanov, aby nevpúšťali do svojich príbytkov neznámych ľudí, ktorí sa pokúšajú zneužiť súčasnú situáciu vo svoj prospech. „V tejto mimoriadnej situácií s cieľom znížiť riziko infekcie polícia odporúča riadiť sa štátom prijatými opatreniami k zabráneniu šírenia vírusu COVID-19, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie. V prípade podozrenia na akékoľvek podvodné konanie kontaktujte políciu na telefónne číslo 158,“ dodal I. Pavlik. 
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!