Po divokej jazde v Zámutove so škodou 13 000 eur je šofér zatiaľ neznámy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Kto viedol motorové vozidlo v sobotu o tretej nad ránom v Zámutove? Odpoveď na túto otázku je o to viac zaujímavá, že výsledkom je škoda za 13 000 eur a štyri zranené osoby.

Doposiaľ nestotožnený vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Renault po miestnej komunikácii v Zámutove. Pred jedným z rodinných domov s vozidlom narazil do betónového stĺpu elektrického vedenia. Po náraze auto otočilo, stĺp sa po náraze zlomil a vyvrátil na vozidlo.

Dvaja muži vo veku 27 rokov utrpeli, podľa predbežnej lekárskej správy, ľahké zranenia, no tretí muž vo veku 24 rokov, ako aj 27-ročná žena, všetci pochádzajúci zo Zámutova utrpeli ťažké zranenia.

Na vozidle vznikla škoda vo výške cca 3 000 eur a na stĺpe elektrického vedenia vo výške cca10 000 eur. „Po dopravnej nehode bola u účastníkov vykonaná dychová skúška. U prvého s výsledkom viac ako 4 promile, u druhého s výsledkom viac ako 2 promile a posledný muž vo vozidle nafúkal viac ako 3 promile,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou v prípade vedie trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Prípad získava na pikantnosti aj vďaka tmu, že žiadna z osôb vo vozidle sa k jeho vedeniu nepriznala. „Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia, preverujeme príčinu nehody, jej dôvody, ako aj zavinenie,“ dodala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!