MFK Vranov privíta Michalovce v Slovnaft Cupe ešte v septembri

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov privíta v 3. kole Slovnaft Cupu na domácom trávniku MFK Zemplín Michalovce. Fortunaligista postúpil po výsledku 2:1 s víťazným gólom v 87. min. cez treťoligovú TJ Mladosť Kalša. Zverenci trénera Romana Lazúra nastúpia doma proti Michalovčanom v utorok – 29. septembra 2020 o 15.30 hod.

Vranovčania sú v tohtoročnej edícií Slovnaft Cupu suverénni. V prvom kole zdolali Hencovce 6:1, keď sa hetrikom uviedol Erik Burcák, dva góly pridal Ivan Petruk a nešťastným vlastencom sa do štatistík zapísal Dávid Kulman. V ďalšom kole cestovali zverenci trénera Romana Lazúra do Sobraniec a domácich zdolali 4:0. Pripomenieme, že dvakrát sa trafil Ivan Petruk, po jednom presnom zásahu si na konto pripísali Jakub StrakaPetrom Milenkym. Mimochodom, víťazstvo Vranova si nenechal ujsť na tribúne ani playmaker Michaloviec Igor Žofčák.

Michalovčania, ktorým v aktuálnom súťažnom ročníku Fortunaligy patrí momentálne predposledná priečka, sa v priebehu ostatných štyroch sezón prebojovali v Slovnaft Cupe do semifinále hneď dvakrát. V ročníku 2016/2017 prehrali doma ŠK Slovan Bratislava 1:2 a u súpera 0:1. O rok neskôr podľahli v 5. kole 0:2 TJ Iskra Borčice, no o sezónu na to hrali s MŠK Žilina opäť o finále. Hoci pod Dubňom uhrali remízu 1:1, konečnou sa im stala domáca prehra 0:2. V uplynulom ročníku skončil MFK Zemplín už 3. kole, keď sa po remíze 1:1 a penaltovom rozstrele pomerom 4:3 tešil z postupu vtedajší líder IV. ligy, skupina JUH Slávia TU Košice.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!