Kanonier Sačurova Daniel Tokár predviedol 7-gólovú streleckú one man show

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

ŠK Sačurov vyhral v aktuálnej sezóne dvojciferným rozdielom dvakrát. V jeseni zdolal POD ŠIBENOU ROMA na ihrisku v Hanušovciach nad Topľou 14:0 a naposledy si poradil doma s 1. FC Čaklov pomerom 12:1. Siedmimi gólmi k hladkému víťazstvu prispel Daniel Tokár.

Sačurovčanom to proti Čaklovu páli. Už v jesennej časti vyhrali na pôde súpera 9:0 a nešetrili ho ani naposledy v 15. kole.

Rekordný gólový nástrel

Kanonádu odštartoval Daniel Tokár už po šiestich minútach hry, aby v ďalšom priebehu predviedol strelecký galakoncert. Postupne sa presadil v 16., 22. a 30. min. Jeho gólostroj prerušil v 33. min. Jozef Boberský, ale skúsený útočník pokračoval v kanonáde ďalej v 41., 43. a 50. min. „Štyri góly som už strelil, pri piatich nie som si v tejto chvíli istý, ale sedemkrát som sa ešte v jednom zápase určite nepresadil. Napriek tomu, že sa mi mimoriadne darilo, nebolo to dnes o mne, ale o sile celého tímu. V mojom prípade mi najviac sedela spolupráca s Jarom Capkom a Jožkom Boberským, ktorí sa v situáciách, kedy mohli zakončovať aj sami, neulakomili, ale riešili to prihrávkou pre mňa,“ uviedol útočník ŠK Sačurov Daniel Tokár.

Pokora pri striedaní

V 56. min. striedal za stavu 8:0. Hoci by sa mohlo zdať, že išiel z ihriska priskoro, so svojim odchodom nemal žiadny problém. „Nie, nemal som najmenší problém s tým, že som striedal. Predsa len už mám svoj vek a hlavne príležitosť zbierať skúsenosti potrebujú aj mladší chlapci. Koniec koncov Daniel Merjavý, aj Kevin Tatár tiež skórovali, čím potvrdili, že ich nasadenie do zápasu bolo správne,“ zdôraznil D. Tokár.

Líder okresných kanonierov

Strelci Sačurova prekonali súperových brankárov v štrnástich zápasoch 83-krát! Najviac presných zásahov – 26 – má po víkende na konte práve D. Tokár. Jeho 50-minútová one man show ho vyniesla na čelo tabuľky strelcov. Druhý v poradí Michal Dzurovčin z Dlhého Klčova na neho stráca šesť gólov. „Uvidíme, ako sa mi bude dariť… Pred nami je ešte dosť zápasov, v ktorých nás čakajú nároční súperi z Rudlova, Dlhého Klčova, či Tovarného. Za našu výhodu považujem to, že sa strelecky vieme presadiť viacerí, čo naše šance zvyšuje. Dôležité bude, aby sme sa presadili ako tím a získali body, ktoré pre nás budú znamenať postup. Určite budem chcieť pomôcť mužstvu gólmi, ale do roviny najlepšieho strelca v súťaži to nestaviam,“ dodal D. Tokár.

Cieľom je postup

Po zostupe z V. ligy bolo z pohľadu Sačurova dôležité, že sa podarilo udržať káder pokope, čo nebýva železným pravidlom. V klube si určili ako cieľ postup a hráči za ním zatiaľ kráčajú pevným krokom. Pohľad do tabuľky ani iné konštatovanie nedovolí. Zverenci trénera Milana Siksu stratili v doterajšom priebehu iba dva body a jasnou rečou hovorí aj suverénne skóre 83:4. „Napriek tomu, že sme v minulej sezóne vypadli, vytvorili sme dobrú partiu, vďaka ktorej sa nám podarilo udržať káder pokope. Spolu s Jarom Capkom a Pavlom Orosim sa to, ako najstarší hráči, snažíme držať. Zatiaľ sa nám darí, nezaváhali sme, preto verím, že nám to vydrží a splníme cieľ, ktorý sme si dali, a tým je postup,“ reagoval D. Tokár.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!