HOKEJBAL: Vranovčania chcú uhrať pre klub historické play off

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

HMHK bauska. Vranov sa v aktuálnej sezóne predstaví na hokejbalových ihriskách s desiatimi tímami. Cieľom A-mužstva bude postup do play off. Pripomíname, že U-23 obhajuje majstrovský titul.

Vranovskí hokejbalisti začali prípravu na novú extraligovú sezónu posledný júlový týždeň. Okrem prípravy v domácich podmienkach absolvovali sústredenie na Drienici. Prezident HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan ocenil, že sa podarilo rozšíriť realizačný tím a k hlavnému trénerovi pribudol Peter Mihaľo, dlhoročný hokejový a kondičný tréner. „Keďže Peter Mihaľo má blízko aj k hokejbalu, chceme ťažiť z jeho skúseností a prijať iný pohľad, najmä na detaily, ktoré môžu rozhodovať a rozhodujú zápasy,“ uviedol Branislav Štefan.

Devízou Vranova je, že v kádri sa udiali iba minimálne zmeny. Z rôznych, najmä pracovných, dôvodov nebudú pokračovať Michal Groman, Richard Ficko, Matej Marciňák, Adam Suvák. Naopak do tímu pribudli Martin Balogáč s Jakubom Parnicom, obidvaja s extraligovými skúsenosťami zo Svidníka. Brankársky post posilnil Jakub Balogáč, ktorý je síce hokejovým brankárom, ale rozhodol sa prijať aj hokejbalovú výzvu.


Hráči všetkých vekových kategórií absolvovali kondičné sústredenie na Drienici. Opora zadných radov Matúš Cifranič išiel naplno. FOTO: Imrich Makó.

V aktuálnej sezóne sa v Extralige predstaví jedenásť tímov. Vo Vranove by sa po 9. mieste z minulého súťažného ročníka chceli posunúť vyššie, čo znamená – do play off. „Za dôležité a veľmi pozitívne považujem to, že všetci hráči, ktorí boli v závere minulej sezóny zranení, sú zdraví a pripravení hrať. Zároveň sa nám podarilo zapracovať do mužstva ďalších chlapcov z juniorky, preto si myslím si, že sme opäť o niečo silnejší. Keď budeme v plnej sile, verím tomu, že máme na to, aby sme postúpili do play off a práve to bude aj našim cieľom,“ reagoval B. Štefan.

HMHK bauska. Vranov v tejto sezóne prihlásil opäť do extraligových mládežníckych súťaží všetky kategórie U-12, 14, 17, 20 a 23. V Prezidentskom pohári a na klubových turnajoch budú prvé zápasové skúsenosti zbierať hráčky a hráči vo vekových kategóriách U-8, 9, 10, 11. „Na našej filozofii, ktorú sme predstavili pri zakladaní klubu v roku 2017, sa nič nemení. Našou prioritou je vychovávať mladých hráčov tak, aby sa mohli postupne etablovať v mužskom hokejbale. Hoci máme v seniorskej Extralige vekovo mladý káder, ktorý stále potrebuje zbierať skúsenosti, priestor zahrať si dostanú i niektorí aktuálni juniori. Ak chceme, aby sa raz plnohodnotne presadzovali, potrebujú dostať šancu už dnes,“ vysvetľoval B. Štefan.


Branislav Štefan reprezentuje v týchto dňoch Slovensko na hokejbalových Majstrovstvách sveta v kategórii Masters. FOTO: Imrich Makó.

Príkladom je kategória U-23. V minulej sezóne išli do tohto premiérového projektu vo Vranove s očakávaniami, aby mladí hráči mali ďalšiu príležitosť zbierať hernú prax a nakoniec bol z toho najväčší klubový úspech. Titul majstrov Slovenska! „Mladí hráči potrebujú hrať, potrebujú sa konfrontovať s konkrétnymi situáciami v zápase, kde sú pod iným tlakom, vlastným, aj tlakom súpera. Za Vranov môžem povedať, že sme radi, že táto súťaž pokračuje ďalej. Pri toľkých kategóriách nie je niekedy po víkendoch jednoduché zladiť organizáciu, ale pre nás to má význam, preto sa na novú sezónu tešíme,“ dodal s úsmevom B. Štefan.


Skvelou reklamou na hokejbal bol aj turnaj Vranov Cup, na ktorom si zahral tiež slovenský hokejový reprezentant Pavol Regenda. FOTO: Imrich Makó.

V dobe, kedy často zaznieva, že deti preferujú iné záujmy, ako šport, je hierarchia mládežníckych tímov HMHK bauska. Vranov pozitívnym príkladom. O tom, že nastúpený trend je správny, svedčí nielen počet hráčov, ale tiež fakt, že viacerí sa presadili už i na reprezentačnej úrovni. „Aké je naše know-how? Obklopujeme sa správnymi ľuďmi. Aj tento týždeň trénerka Patrícia Dzurinová, ktorá je slovenskou hokejbalovou reprezentantkou a z ostatných majstrovstiev sveta má bronzovú medailu, navštívila dve vranovské základné školy, kde propagovala hokejbal. Kľúčové je nielen to, že sme klub s každou vekovou kategóriou, ale pri každej máme aj trénerov. Teší ma, že hlavným trénerom chodia pomáhať naši odchovanci z juniorky, ktorí si našli ku klubu viac ako len hráčsky vzťah a to je pre nás signál, že sme sa vybrali správnym smerom,“ pripomenul B. Štefan.

PROGRAM HMHK bauska. VRANOV

Extraliga, juniori

2. kolo – 10. september 2022 o 10.00 hod.:

Vranov – Pruské

Extraliga, muži

2. kolo – 10. september 2022 o 13.00 hod.:

Vranov – Pruské

Extraliga U17, skupina Východ

1. turnaj – 11. september 2022, turnaj sa hrá v Humennom

9.00 hod.: Vranov – Humenné

12.00 hod.: Košice – Vranov

16.00 hod.: Trebišov – Vranov

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!