Hanušovčana s kumpánmi vyrušil pri krádeži 67-ročný majiteľ domu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hanušovčan kradol, spolu s kumpánmi z Kapušian, v rodinnom dome 67-ročného muža. Polícia ich však krátko po čine vypátrala a pokiaľ sa obvineným preukáže vina, hrozí im trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Keď sa 67-ročný majiteľ domu prebudil zo spánku na podivné zvuky, ktoré počul, zdalo sa mu, že niekto cudzí je v dome, preto začal kričať! Jeho podozrenie sa potvrdilo. Páchatelia sa však zľakli a utiekli z domu rýchlo preč. Majiteľ dom prezrel a zistil, že má poškodené okno a chýba mu kalové čerpadlo.

Na základe tejto skutočnosti prešovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin porušovania domovej slobody a pre prečin krádeže. Obhliadkou miesta činu bolo zistené, že páchatelia  na okne odstránili sieťku proti hmyzu, vtlačili okno do izby a vošli dnu. Ukradli nerezové kalové čerpadlo, no viac sa im odniesť nepodarilo, lebo ich vyrušil majiteľ domu. Polícia mužov podozrivých zo spáchanie týchto skutkov krátko po čine vypátrala, boli zadržaní a boli s nimi vykonávané potrebné procesné úkony. „Išlo o 29-ročného muža z Hanušoviec nad Topľou a dvoch mužov z Kapušian vo veku 21 a 23 rokov. Vyšetrovateľ im vzniesol obvinenie z uvedených trestných činov. Obvinení sú umiestnení v cele policajného zaistenia a bol na nich spracovaný podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie. Majiteľ domu celkovú škodu vyčíslil na 480 eur,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!