FOTOGALÉRIA: Futbalisti MFK Vranov začali opäť s tréningovým procesom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Športové kluby sa dočkali uvoľnenia opatrení. V MFK Vranov začínajú v tomto týždni s tréningami všetky mládežnícke tímy. Otáznik zatiaľ visí nad termínom, kedy a či sa vôbec začne hrať súťažne.

19. apríl je dátum, na ktorý čakali amatérski športovci niekoľko mesiacov. V rámci balíka uvoľnených opatrení môžu totiž začať s tréningovým procesom aj v športových kluboch. S jeho reštartom neváhali v MFK Vranov ani deň.

Pozitívnou správou je aj to, že kým pôvodne mali na tréningovej ploche povolené trénovať šiesti hráči, plus tréner, po novom je pre šesticu určená plocha s rozmerom 800m2. Pripomenieme, že napr. rozmer ihriska na hlavnom štadióne MFK je 7 140m2. „Rozhodnutie, aby jedna skupina mohla trénovať na ploche s 800m2, sme len uvítali. Pred lockdownom sme skúšali trénovať šiesti na celom ihrisku a pokiaľ sa všetci hráči vystriedali, tréningová jednotka trvala tri hodiny, čo nebolo efektívne. Samozrejme, trénovať môžeme bez kontaktu, ale dôležité je, že sa opäť začína trénovať, navyše tento priestor je na prípravné alebo kondičné cvičenia dostatočný,“ uviedol manažér MFK Vranov a tréner A-mužstva Roman Lazúr.

Tento týždeň vybehnú na trávniky zatiaľ len mládežnícke tímy MFK Vranov. R. Lazúr verí, že čoskoro sa spustí aj tréningový proces A-mužstva. „V priebehu najbližších dní obvolám všetkých hráčov a budeme hovoriť o tom, ako by sme nastavili tréningový proces za súčasných podmienok. Predsa len počas lockdownu viacerí vycestovali za prácou do zahraničia a potrebujeme sa s nimi dohodnúť, kedy sa vrátia a či s nimi môžeme naďalej počítať,“ vysvetľoval R. Lazúr. Isté je zatiaľ len to, že v jarnej časti nebudú ďalej vo Vranove pôsobiť legionári Kristián Močić a Lazar Ristovski.

Ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť a futbalová obec sa pýta, kedy po tréningoch prídu na rad súťažné zápasy. Pripomenieme, že pre určenie postupujúcich a zostupujúcich je potrebné odohrať polovicu zápasov. V prípade III. ligy je to 15 stretnutí. Napr. Vranov ich stihol v jeseni odohrať 10. „K začiatku jarnej časti sa mi naozaj vyjadruje len veľmi ťažko. Najskôr sa hovorilo o apríli, potom o máji a teraz sa debatuje o júni, preto by som sa nerád púšťal do špekulácií. Viem len to, že by sme boli veľmi radi, keby sme si mohli ešte v tejto sezóne ťuknúť,“ reagoval R. Lazúr a na otázku, či si vie predstaviť dohrať kompletný súťažný ročník odpovedal: „Priznám sa, neviem si predstaviť odohrať všetky zápasy. Nás čaká päť stretnutí a to je optimálne. Do úvahy musíme brať aj to, že hráči sa ocitnú v súťažnom nasadení po viac ako pol roku a otázkou ostáva, ako to fyzicky zvládnu, preto potrebujeme byť opatrní, aby sme neriskovali zranenia. Letná prestávka bude krátka a myslieť musíme aj na ďalšiu sezónu.“


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!