KAMENNÁ PORUBA/DAVIDOV: Bizarná logika dvojicu vodičov nezachránila

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

S alkoholom za volant. Bizarnú logiku predviedli dvaja vodiči medzi Kamennou Porubou a Davidovom. Do policajných štatistík sa zapísal aj mladík z Vechca.

19-ročný mladý muž z Vechca bol na základe získanej dôkaznej situácie obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. V piatok večer viedol v mestskej časti Čemerné štvorkolku, kde bol predpísaným spôsobom zastavený policajnou hliadkou. „Bolo zistené, že nemá vydané vodičské oprávnenie a nie je držiteľom vodičského preukazu,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Ako dodala, mladík bol podrobený dychovej skúške s výsledkom presahujúcim hodnotu 1,5 promile.

Ku kurióznemu prípadu došlo v nedeľu v noci na ceste medzi obcami Kamenná Poruba a Davidov. Dve hodiny po polnoci viedol 35-ročný muž osobné motorové vozidlo, pričom počas jazdy nabúral do zaparkovaného osobného auta. Napriek tomu pokračoval ďalej až k miestnemu cintorínu, kde si za volant sadol spolujazdec – 18-ročný mladík, ktorý odšoféroval auto do Davidova.

Policajná hliadka však vozidlo zastavila a obidvoch miestnych vodičov podrobila kontrole. Obidvaja „nafúkali“. Starší muž viac ako 1,8 promile a mladší z dvojice mal výsledok nad 1,1 promile. „Zároveň bolo zistené, že 35-ročný muž nemá vydané vodičské oprávnenie a nie je držiteľom vodičského preukazu. 18-ročný vodič má uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel s platnosťou až do apríla 2024,“ informovala J. Ligdayová.

Starší muž bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Mladší muž bol obvinený z trestných činov ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a marenie výkonu úradného rozhodnutia. „Obaja vodiči boli na mieste obmedzení na osobnej slobode a boli umiestnení do cely policajného zaistenia, kde s nimi boli vykonané potrebné procesné úkony,“ dodala J. Ligdayová.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!