DLHÉ KLČOVO: Stafordšírsky teriér pohrýzol 10-ročné dievčatko

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prípad, pri ktorom v Dlhom Klčove zaútočil stafordšírsky teriér na 10-ročné dievčatko, vyšetruje Obvodné oddelenie Policajného zboru vo Vranove nad Topľou ako trestný čin ublíženia na zdraví.

K útoku došlo ešte začiatkom augusta na dvore za jedným z rodinných domov v Dlhom Klčove. Ako informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove, chovateľ psa rasy stafordšírsky teriér spôsobil z nedbanlivosti ujmu na zdraví 10-ročnému dievčatku z okresu Vranov na Topľou. „Chovateľ nevykonal všetky opatrenia na zabezpečenie ochrany malej slečny pred útokom psa, ktorý jej uhryznutím spôsobil ťažké zranenia. Tie si vyžiadajú dlhodobé liečenie dievčatka,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Polícia v tejto súvislosti volá po väčšej zodpovednosti u majiteľov psov. „Napriek tomu, že pes je najlepším priateľom človeka je potrebné mať stále na pamäti, že je to zviera, ktorého konanie nevieme úplne predvídať. Je preto potrebné zabezpečiť bezpečnosť pri kontakte so zvieraťom, aby nedošlo k takejto smutnej udalosti, ktorá bude mať pre malú slečnu vážne následky,“ dodala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!