Ďalší internetový podvod, mladý Vranovčan sa vytúženého mobilu nedočkal

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Internetový obchod so sebou prináša aj riziká. Upozorňuje polícia. Ako príklad ilustruje prípad 19-ročného Vranovčana.

Polícia vo Vranove nad Topľou rieši prípad podvodu, ku ktorému došlo v ,,internetovom svete“. Poškodeným je 19-ročný miestny mladík.

Vranovčan reagoval na ponuku jednej z internetových stránok, kde neznáma osoba ponúkala na predaj značkový mobilný telefón za sumu 380 eur. Medzi predajcom a záujemcom prebehla sms komunikácia, pri ktorej sa dohodli na obchode.

Predávajúci postupne od kupujúceho vylákal 30 eur ako zálohu za rezerváciu telefónu, potom 175 eur ako preddavok z dohodnutej sumy. Neskôr to bolo 10 eur za poštovné a nakoniec aj ďalších 175 eur ako doplatok za cenu mobilu. „Vranovčan postupne všetky tieto požadované platby uhradil. Všetko bolo v poriadku pokiaľ neotvoril balík, ktorý mu prišiel. Namiesto dohodnutej značky mobilného telefónu mu bol doručený starý telefón v hodnote cca 80 eur,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Polícia upozorňuje, že internetový obchod so sebou prináša nielen mnohé pozitíva, ale aj mnohé riziká. „Je preto potrebné zvážiť všetky dostupné možnosti ako im predchádzať a ako sa nestať obeťou vynaliezavých podvodníkov,“ dodala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!