CELOSLOVENSKÉ ŠPORTOVÉ HRY DETÍ Z CpDaR – 31. ROČNÍK

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Celoslovenské športové hry deti z CpDaR v ľahkej atletike sa konali 13. -14.10.2021 v Čilistove, ich organizátorom bola spoločnosť Úsmev ako dar. Zúčastnili sa na nich aj deti z Centra pre deti a rodiny vo Vranove nad Topľou. Súťažilo sedem detí, štyria chlapci a tri dievčatá. Spolu dosiahli 81 bodov a domov si odniesli dve medaily, jednu zlatú a jednu bronzovú. Ďalej získali dve štvrté miesta, dve piate miesta, tri šieste miesta v rôznych kategóriách.

Centrum pre deti a rodiny reprezentovali deti Richard, Tomáš a Vanessa z piatej samostatnej usporiadanej skupiny zo satelitu Humenné. Štvrtú samostatnú usporiadanú skupinu reprezentovali zo satelitu na Hviezdoslavovej ulici vo Vranove nad Topľou Daniela, Alexandra a Patrik. Siedmu samostatnú usporiadanú skupinu satelit Čemerné zastupoval Oskar.

Najviac sa darilo Tomášovi z Humenného, ktorý si domov odniesol zlatú medailu v disciplíne skok do diaľky v kategórii najmladší žiaci a v behu na 300 metrov skončil na šiestom mieste. Z dievčat sa najlepšie darilo Vanesse taktiež zo satelitu Humenné, ktorá si v disciplíne beh na 100 metrov odniesla bronzovú medailu a v behu na 800 metrov obsadila štvrté miesto v kategórii staršie žiačky.

Treba však vyzdvihnúť všetkých súťažiacich, ktorí sa týchto celoslovenských športových hier zúčastnili, nie len tých najlepších, lebo sa snažili a išli až na dno svojich síl.

Michal Kovaľ

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!