Žiačky na majstrovstvách Slovenska štvrté

redakcia@vranovske.sk

V dňoch 23. – 25. mája sa staršie žiačky volejbalového oddielu MŠK zúčastnili záverečného turnaja Majstrovstiev SR v Leviciach. V prvom zápase nastúpili proti asi najväčšiemu favoritovi majstrovstiev Slávii UK Bratislava. Súpera sa nezľakli a výbornou hrou na sieti aj v poli súpera porazili 3:1!!! Tento výsledok dievčatá nabudil k ďalším skvelým výkonom. V ďalšom zápase si hladko poradili s Komárnom 3:1 a sobotu doobeda nastúpili proti Krupine. Našim k postupu do semifinále stačilo uhrať 2 sety, dievčatá hrali maximálne sústredene po celý zápas a za hodinu zvíťazili suverénne 3:0. V semifinále nastúpili vo večernom zápase proti svojmu večnému rivalovi zo Sniny, s ktorým sme túto sezónu ešte nevyhrali… bohužiaľ scenár sa opäť zopakoval. Dievčatá hrali výborne a v zápase viedli už 2:1 na sety a jediný set ich delil od vytúženého finále. Súper ale zmenil taktiku, výborne bránil v poli a vyhral zápas pomerom 3:2. V nedeľu sme nastúpili opäť proti Slávii UK v boji o bronzové medaily. Prvé dva sety boli veľmi vyrovnané, keď sme prehrali len v koncovkách setov 23:25 a 22:25, hoci v 2. sete sme viedli 15:3 a 19:7. Zápas nakoniec prehrali 0:3 a skončili na 4. mieste z ôsmich najlepších družstiev na Slovensku. Navyše Viktória Veliká (MŠK Vranov) bola vyhlásená za najlepšiu smečiarku majstrovstiev Slovenska. Majstrom Slovenska sa stalo družstvo MVK Snina.

Dievčatám blahoželáme za predvedené výkony počas celej sezóny a veríme, že aj naďalej budú robiť dobré meno sebe, MŠK a mestu Vranov nad Topľou.