Vranovčan T. Samsely bude asistentom pri volejbalovej reprezentácii mužov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
FOTO: kladno.volejbal.cz

Pri mužskej volejbalovej reprezentácii Slovenska bude pôsobiť aj vranovský rodák Tomáš Samsely. Spolu s Michalom Masným budú asistentmi belgického trénera Stevena Vanmedegaela.

Belgičan Steven Vanmedegael prebral kormidlo pri slovenskej volejbalovej mužskej reprezentácii v decembri minulého roka. Do jeho realizačného tímu najnovšie pribudli asistenti Michal Masný a Tomáš Samsely. „S oboma asistentmi som bol v telefonickom kontakte a bavili sme sa spolu. Čakali sme len na to, kým sa dotiahnu administratívne veci zo strany federácie. Rozprávali sme sa viackrát a som rád, že je to uzavreté. Michal Masný bol vynikajúci nahrávač a rozbieha svoju trénerskú kariéru, Tomáš Samsely pôsobí v Česku, kde je veľa našich chlapcov, tak má o nich prehľad. Veľmi sa teším na spolupráci s nimi,“ uviedol pre web Slovenskej volejbalovej reprezentácie Steven Vanmedegael.

Tomáš Samsely pôsobil v rokoch 2019 a 2021 ako štatistik pri ženskej reprezentácii, s ktorou absolvoval aj európsky šampionát, ktorý sa hral aj na Slovensku. Aktuálne pôsobí v tíme extraligového Kladna. V minulosti viedol ako hlavný tréner Hypo Tirol Innsbruck a VK Královo Pole Brno. V pozícii asistenta má v profesionálnom životopise zapísaný Strabag VC FTVS UK Bratislava, Lokomotiv Baku, či francúzsky La Cannet Volley Ball. „Momentálne väčšia výzva alebo honor neexistujú. So Stevenom sme sa rozprávali akým systémom budeme pracovať a rôzne veci zoširoka. Na podrobné debaty ešte príde čas. Keď som túto ponuku dostal, vo vnútri som nemal nad čím premýšľať. Keďže však mám rodinu, tak sme sa museli doma poradiť a „prešlo“ to. Som rád a veľmi sa na túto výzvu teším,“ reagoval pre svf.sk Tomáš Samsely.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!