Vranovskí kadeti skončili na MSR na 9. mieste

redakcia@vranovske.sk

Kadeti volejbalového oddielu MŠK Vranov sa od 16. do 18. mája zúčastnili majstrovstiev Slovenska v Komárne. Chlapci pod trénerským vedením P. Petríka a M. Gešperika vycestovali v oslabenej zostave bez troch hráčov základnej zostavy. Šancu tak dostali hráči s menšími skúsenosťami, ktoré nahrádzali nasadením a bojovnosťou. V základnej skupine sa stretli postupne so Starou Ľubovňou, Myjavou, Novým Mestom nad Váhom a Komárnom.

Zápasy s Ľubovňou a Novým Mestom mali podobný priebeh, favoritom sme boli vyrovnaným súperom, nedokázali sme dotiahnuť dobre rozohrané koncovky 1. a 3. setov do víťazného konca a podľahli v oboch prípadoch 0:3. Pri systéme majstrovstiev, kde sa každý víťazný set rovnal bodu, to mrzelo o to viac…

Zápas proti Myjave bol v našom podaní veľmi dobrý, vysoký súper zjavne podcenil našich a nebyť zbabranej koncovky druhého setu odchádzal by s prehrou 0:3. Vranovčania jednoznačne ovládli 1. a 3. set čo znamenalo prvé víťazstvo na turnaji.

Najdôležitejší zápas nás čakal proti domácemu Komárnu. Opäť sme však nezvládli dobre rozohrané sety, tentoraz k tomu výrazne prispeli domáci rozhodcovia, ktorí sa rozhodli tvrdými verdiktmi poslať Vranov do bojov o 9. miesto. Zaujímavosťou bolo že pri pasívnom skóre na sety 3:9 sme mali aktívny pomer vyhratých/prehratých lôpt.

V poslednom vystúpení o konečné 9. miesto naši po prehranom 1. sete príkladne zabojovali a v ďalších troch zmietli Nitru z ihriska.

Výsledky v skupine: Vranov – Stará Ľubovňa 0:3 (-23,-18,-24), Vranov – Myjava 2:1 (15,-21,12), Vranov – Nové Mesto n/V. 0:3 (-23,-19,-23), Vranov – Komárno 1:2 (-22,14,-23). O 9. miesto Vranov – Nitra 3:1 (-15,16,15,12).

Zostava Vranova: M. Baník, D. Jakubčin, L. Kolečava, A. Vaterka, J. Kopec, T. Mikloš, Ľ. Vasiľov, J. Púchy, A. Kapera, S. Kuchár.