VLHF: Druhý hrací deň bol reklamou na drámu do posledných sekúnd

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

To čo bolo za kolo? OFK Sečovská Polianka ostáva na víťaznej vlne po parádnom priebehu. Rovnako aj Tatran, ktorý s klaksónom zachránilo brvno… Kožu lacno nepredal ani StavBar proti Rameku. Prvý triumf si na konto pripísali hráči Bašky motors, ktorých potiahol hetrikom Peter Šamo. Po bode si rozdelili MFK Kosatky a Vechec.

Nedeľňajší program otvoril duel II. futsalovej ligy medzi Gazkom Vranov LPH a Dynamom Podhradová. Ako nás upozornil Jozef Jakubek, išlo o historický moment, pretože vranovský tím vo Vranove, v športovej hale vo Vranove, súťažný zápas nehral. V halách v okolitých mestách áno, ale vo Vranove mala regionálna futsalová súťaž premiéru.

Po vyrovnanom úvode začali byť strelecky aktívnejší domáci. Historicky prvým strelcom bol Matúš Dzurina. Vranovčania postupne naťahovali skóre vo svoj prospech, ale podiel na tom, že mohli hrať pokojne má aj brankár Ľubo Brinda. Čisté konto nedostal zadarmo! Súper hral od druhej polovice druhého polčasu s piatimi hráčmi v poli. Práve vtedy predviedol viacero dôležitých (a ťažkých) zákrokov, ktorými nedovolil Košičanom „vrátiť“ sa do hry.

Prvá remíza v sezóne. V prvom polčase to boli mladíci z Kosatiek, ktorí diktovali tempo hry. Viedli po prvom polčase 1:2 a aj druhý polčas začali lepšie. Odskočili na rozdiel dvoch gólov na 1:3, no po treťom góle Vechec prebral tempo hry znížil na 2:3. V závere dal definitívnu podobu výsledku po krásnej individuálnej akcii Begala na 3:3. Zaujímavosťou je, že obidvaja súperi nepremenili v prvom polčase po jednej desiatke.

Sečovská Polianka vstúpila do zápasu proti Stavmatu ako z veľkej knihy a po prvom polčase viedla 4:1. Stavmat vyrovnal na 4:4, aj 5:5 a dokonca otočil na 6:5. Definitívne mohol zlomiť zápas na svoju stranu dvoma desiatkami, ktoré však nepremenil. Naopak, hráči Sečovskej Polianky zvládli záver na výbornú! Dva góly v sieti súpera im vyniesli druhé víťazstvo v sezóne.

RAMEKO malo opticky celé stretnutie pod kontrolou, ale StavBar je mužstvo, ktoré má charakter. Jeho hráči znížili na 3:2 a v čase 22:44 na 4:3. RAMEKO si však záver postrážilo a naďalej je stopercentné.

Šlágrom kola bol duel Tatran – Tango. Tatran viedol postupne 4:0 a zdalo sa, že partia z Bystrého kráča za ziskom troch bodov neohrozeným spôsobom. Tango to nezabalilo a potupne stiahlo na rozdiel jedného gólu. V čase 24:58 zahrával Rado Homoľa štandardku, loptu priťukol Jozefovi Jakubekovi a jeho delovka zatriasla brvnom!

II. futsalová liga – 1. kolo

Gazdom Vranov LPH – Dynamo Podhradová 6:0 (3:0)

Góly: Marcinko 3, M. Dzurina, K. Babinský, Miroslav Sakala po 1.

Zostava Gazkom Vranov LPH: Brinda – Mikita, M. Dzurina, Ladomerský, Miroslav Sakala, K. Babinský, Hudák, Marcinko, M. Zubko, Kmec.

Zostava Dynamo Podhradová: Kerestúri (Pavlišin) – Hanko, Hrabčák, Kuruc, Poprocký, Bender, Čabra, Durbak, Paralič.

***

Vranovská futsalová liga – 2. kolo

Bašky motors – Kamenná Poruba 9:3 (2:2)

Góly: Šamo 3, Dalekorej 2, J. Babinský, Novický, Ritoch, Béreš po 1 – Ottinger, Gajdoš, Tomko po 1.

Zostava Bašky motors: Dudáš – Hrivňák, J. Babinský, Novický,  Šamo, Ritoch, Béreš, Biž, Dalekorej, Baškovský.

Zostava Kamenná Poruba: Baranský – D. Antuš, Tkáč, Grošik, Ottinger, Gajdoš, Veselý, Tomko.