V MFK Vranov a FK N. Hrušov oslavujú postup do finále v malom futbale

Gratulácia brankárovi MFK Vranov Tomášovi Drábovi. Gratulácia brankárovi FK Nižný Hrušov Martinovi Klamárovi. S Humenným postúpili do finále Niké Superligy v malom futbale. V priamom prenose RTVS zdolali obhajcu titulu z Trnavy 5:3.

Ak niekto nesleduje detailne malý futbal, dáme rýchly kurz. Humenné postúpilo do play off zo skupiny Východ v konkurencii Prešova, Košíc a Galaktiku Košice z druhého miesta. V štvrťfinále si poradilo s Martinom. Po výsledku 5:2 (1:2)…

Lepšie do semifinálového duelu vstúpili Humenčania. Bývalý hráč MFK Vranov Maroš Jakubov trafil v 17. min. z hĺbky vlastnej polovice opustenú bránu súpera a zverenci Petra Barnišina išli do vedenia.

Trnava bola strelecky aktívnejšia. Pomer striel mimo brány 29:14, pomer striel na bránu 17:10. Ale… Tomáš Dráb, ktorému kryl chrbát Martin Klamár, viackrát čaroval, či už zákrokmi alebo šesťkrát ukázal ako sa majú správne postaviť žrde.

Prvý polčas skončil 1:1. Do druhej 25-minútovky Humenné vletelo ako z veľkej knihy malého futbalu! V 26. min. trafil parádne strelou z vlastného pokutového územia Tomáš Dráb – 2:1, o minútu sa k nemu pridal Lukáš Maďák a obhajca titulu sa dostával do úzkych. Trnavčania síce v 29. min. znížili, ale Roland Černák v 32. min. opäť vrátil východniarov do dvojgólového vedenia. Trnave sa ešte raz podarilo namieriť „do čierneho“ a hoci v závere stavila na vabank, posledné slovo patrilo v posledných sekundách z priameho kopu Vladimírovi Voroňákovi.

Pre Humenné to nie je jediný úspech v malom futbale v tejto sezóne. V kategórii U-23 už majstrovský titul získalo. S futbalovou stopou v MFK Vranov sa zo zlatých medailí tešili Tomáš Dráb, Maroš Jakubov a Peter Blaško.

Humenné vo finále vyzve Bratislavu. Dejisko zápasu o majstra ešte známe nie je, no komentátori v priamom prenose nevylúčili, že Ligová rada by mohla jeho organizáciu prisúdiť práve Humenčanom