VIDEO: Tri body s Lipanmi zariadil pre Vranov výstavným volejom I. Tsiupa

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov sa dočkal prvého jarného víťazstva na tretí pokus. ŠK Odeva Lipany zdolal najtesnejším rozdielom. Domácim hrdinom sa stal ukrajinský legionár Ivan Tsiupa. Už v nadstavenom čase v Raslaviciach takmer vymietol z priameho kopu šibenicu. Kým pred týždňom jeho radosť z gólu stopol skvelým zákrokom z kategórie „verím, že môžem lietať“ brankár Adam Dlugoš, teraz Petrovi Bartošovi prepadla lopta do siete.

V stretnutí dvoch tradičných futbalových rivalov a značiek zaručujúcich kvalitu diváci v prvom polčase veľa vzruchu nevideli. Hoci sa na treťoligové pomery hralo vo vysokom tempe, strelci na obidvoch stranách sa k zakončeniu predsa len dostávali poskromnejšie.

Lipany zaujali dvoma kontrami, pri ktorých hral hlavnú úlohu mimo vlastného pokutového územia brankár Sudimák. Prvý regulárny zákrok si po polhodine hry pripísal na konto Bartoš. Po Burcákovej hlavičke predviedol prvotriedny reflex a vzápätí definitívne upratal loptu na bránkovej čiare Dlugoš.

O osude stretnutia sa rozhodlo v 37. min. – Tsiupa napálil padajúci list na bránu Odevy, Bartoš situáciu síce istil, ale v silnom protivetre mu však lopta milimetrovo prepadla pod brvno do siete.


Ivan Tsiupa rozhodol výstavným gólom!

Druhý polčas bol podstatne živší. Po hodine hry padol rohový kop Lipian na domáce brvno, no viac gólových príležitostí si vypracovali Vranovčania – Babjak po rýchlej Kulichovej akcii tesne minul, Milenkyho obaľovačku po Babjakovom dôraze vytiahol parádnym zákrokom Bartoš, po ďalšej Kulichovej akcii mieril Burcák vo vnútri šestnástky nad brvno a pri Kulichovom priamom kope sa vyznamenal opäť brankár Lipian.

Hosťujúci tím nakoniec nemusel odchádzať s prázdnymi rukami. V 89. min. sa k priamemu kopu zo 17 m postavil Blaško a počas celého zápasu, najmä vo vzdušných súbojoch, spoľahlivo chytajúci Sudimák zalepil jeho strelu do rukavíc.

Vranovčania si prešli podobným scenárom ako proti Sobranciam, či Svidníku. Z viacerých výborných príležitostí premenili iba jednu, čím zápas nechávali otvorený až do konca. Rozdiel bol len v tom, že tentokrát neinkasovali. „Vidíme to aj v prestížnych ligách, že v sezóne príde fáza, kedy to mužstvu výsledkovo 2 – 3 týždne nejde. V kabíne sme však verili, že už to musí prísť, že to musíme zlomiť. Som presvedčený, že dnes sme boli lepším tímom, no napriek šanciam, ktoré sme si opäť vytvorili, sme si nedokázali urobiť zápas ľahším,“ boli prvé slová trénera MFK Vranov Romana Lazúra po stretnutí.


Tri body v závere „zalepil“ do rukavíc Emil Sudimák.

Z pohľadu víťaznej misie bolo kľúčové, že domáci si nekomplikovali situáciu v defenzíve. Smerom dozadu hrali sústredene a s nasadením. Proti súperovi kvalít Lipian bolo zásadné, že ani jeden moment nepodcenili a tým pádom postavili pre zisk troch bodov pevné základy. „Do obrany sme získali skúsených Dmytra Ulianova s Ivanom Tsiupom, ktorý nakoniec aj rozhodol. Marek Babjak je na tom organizačne veľmi dobre, preto si vie zadirigovať nielen spoluhráčov v línii, ale aj pred sebou a dnes to všetko klaplo. Zopakujem však, že pridať budeme musieť v efektivite. V tréningu sa venujeme zakončeniu dostatočne, len to potrebujeme potvrdiť v majstrovských stretnutiach. Pri vyššom gólovom náskoku sa totiž bude hrať ľahšie aj obrane,“ pripomenul R. Lazúr.

Hráči Lipian držali v stretnutí slušné tempo a nedostatok snahy sa im vyčítať nedá, ale vo finálnej fáze to v sobotu nebol ich deň. Po zmene strán potrebovali otvoriť hru a to bola voda na mlyn pre súpera. Aj vďaka Bartošovi už neinkasovali, no ak chceli pomýšľať na úspešnejší výsledok, brvno z rohu a priamy kop v závere bolo málo na prepísanie výsledkového scenára. „Do gólu sa hralo medzi šestnástkami bez väčších šancí na obidvoch stranách. Potom to domáci hráč pekne trafil a tento moment nakoniec rozhodol. Nám chýbajú útočníci Vysočan s Vitovičom, odišiel Pyda a keďže za nich nemáme náhradu, na ihrisku to bolo cítiť. Hoci sme hrali v oklieštenej zostave, v druhom polčase sme sa ešte snažili niečo so zápasom urobiť, ale vo finálnej fáze sme zlyhali, pretože či už finálna prihrávka alebo centre nám nevychádzali,“ hodnotil tréner ŠK Odevy Lipany Pavol Vytykač.

MFK Vranov – ŠK Odeva Lipany 1:0 (1:0)

Gól: 37. Tsiupa.

ŽK: 23. Tsiupa, 39. Straka, 68. Lukáč – 84. Kamenec, 84. Blaško.

Zostava Vranov: Sudimák – Tsiupa, Straka, Babjak, Ulianov – Košuda, Lukáč, Kulich (90. Marcinko), Milenky (90. Maďarík) – Szabó (46. Hreha), Burcák.

Zostava Lipany: Bartoš – Jacko, Popovec, Kovalčík, Štroncer (59. Blaško) – Dlugoš, Škrepták, Kamenec, Micherda – Poremba, Guľaš (86. Didik).

 


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!