Stolní tenisti Vranova majú isté play off

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VSTK Vranov budú bojovať o medaily. Extraligový nováčik skončil po základnej časti na 6. mieste, čo mu garantuje play off.

Vranovčania vstupovali do historicky prvého ročníka v najvyššej súťaži so skromnými vyhláseniami, no s o to väčším entuziazmom pracovali v príprave. V tréningovom procese nepodcenili žiadny detail a práve svojim prístupom položili základ pre to, aby mohli vykročiť v ústrety úspešnej sezóne. „Podľa súpisiek ostatných tímov sme objektívne verili v to, že sa zachránime. Z toho dôvodu sme si dali za cieľ skončiť do 8. miesta. Napriek tomu, že Peter Tušim, či Martin Hruška nie sú neskúsení, predsa len platilo, že naši hráči dávno nehrali takéto ťažké zápasy a nemohli sme teda predpokladať, ako sa s vyššou náročnosťou vyrovnajú. Po doplnení kádra o Lukáša Kostelníka sa nám však podarilo stabilizovať zostavu, vďaka čomu sme sa mohli, v porovnaní s ostatnými, pustiť do prípravy v predstihu. Z môjho pohľadu považujem za rozhodujúci faktor práve to, že sme s ňou začali hneď po skončení uplynulého súťažného ročníka. To nám prinieslo väčšiu istotu, čo sa prejavilo aj výsledkovo,“ vysvetľoval manažér MŠK VSTK Vranov Anton Hajduk.

Vranovčania sa od úvodu presviedčali o tom, že kvalitatívne sa v extralige nestratia. Najdôležitejší krok urobila partia okolo kapitána P. Tušima víťazstvom na pôde priameho konkurenta o postup v Čadci. Domáci viedli už 4:1, ale naši chlapci sa otriasli, dvihli bojovú zástavu a otočili na 6:4. „Po prvých zápasoch sme v kútiku duše verili, že by sme mohli postúpiť do prvej šestky. Mrzela nás síce domáca remíza so Starou Ľubovňou, ale pomohol nám obrat v Čadci. Musím povedať, že vysoko hodnotím prístup chlapcov v stretnutiach, kde neboli papierovými favoritmi, ale v ťažkých dueloch potvrdili svoju kvalitu. Šieste miesto by som hodnotil, ako nečakané, no v konečnom účtovaní zaslúžené,“ dodal A. Hajduk.

Vranov sa v základnej časti mohol oprieť o vyrovnanú štvoricu hráčov, z ktorých má najlepšiu bilanciu P. Tušim. Hoci súperi v niektorých momentoch ťažili z väčších skúseností na extraligovom fóre, nováčik nie je bez šance ani v druhej polovici sezóny. „Máme štyroch vyrovnaných stolných tenistov a typologicky sme ich stavali podľa toho, ako nám súperi vyhovovali. Napr. atypickú hru pre extraligu má P. Tušim, s ktorým sa mnoho špičkových slovenských hráčov nevedelo vysporiadať, o čom svedčí jeho desiate miesto v individuálnom rebríčku. V druhej polovici sa začal viac presadzovať aj L. Kostelník, ktorý v úvode odohral niekoľko vyrovnaných zápasov, no potreboval sa adaptovať na extraligové pomery. Celkovo keď sa pozrieme na naše výsledky, dosť duelov sme prehrali najtesnejším rozdielom 2:3, kde sa ukázalo, že skúsenosti hrali ešte v prospech našich súperov,“ hodnotil A. Hajduk.

V aktuálnom súťažnom ročníku sa hrá podľa nového formátu. V nadstavbovej časti sa predstaví šesť najlepších tímov. Prví dvaja majú istý postup do semifinále, do ktorého si môžu v play off hranom na dva víťazné zápasy vybojovať postup mužstvá z 3. až 6. miesta. Vranovčania sa najskôr predstavia najskôr vo Vydranoch a za stolmi Feromaxu Bratislava. Pred domácimi fanúšikmi nastúpia 5. a 6. februára, kedy vo večerných súbojoch privítajú Hontianske Trsťany a Dudince. Posledné vystúpenie ich čaká v Galante. „V našich silách je vybojovať postup do semifinále cez štvrté mužstvo v poradí, to však predpokladá skončiť do 5. miesta, čo považujem za celkom reálne. Rozhodovať sa bude pravdepodobne v Galante, ktorá bude doma ťažkým orieškom, ale urobíme maximum, aby sme uspeli,“ zdôraznil A. Hajduk.

Tabuľka po základnej časti     
1. SK Vydrany A    11    11    0    0    73:11    33
2. Hont.Trsťany/Dudince A    11    10    0    1    65:26    31
3. ŠKST FEROMAX Ba A    11    9    0    2    65:19    29
4. Polstrav Bystričany A    11    7    0    4    51:46    25
5. Metalfin Galanta A    11    5    1    5    46:48    22
6. MŠK VSTK Vranov A    11    5    1    5    44:48    22
7. ŠK ŠOG Nitra A    11    4    1    6    35:53    20
8. MSK Čadca A    11    3    2    6    47:51    19
9. ŠKST Ružomberok A    11    3    2    6    37:54    19
10. Geológ Rožňava A    11    3    1    7    38:57    18
11. STK Stará Ľubovňa A    11    1    2    8    30:61    15
12. MŠK Kys. Nové Mesto A    11    0    0    11    12:69    11
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!