Šou Michala Suchého, RAMEKO účtovalo na konci, rešpekt S. Polianke

Najväčšiu drámu 4. kola ponúkli pred dvojtýždňovou prestávkou RAMEKO a Stavbar. Tango potiahol svojimi zákrokmi brankár Michal Suchý. Sečovskej Polianke sa otočila chrbtom šťastena.

Kanonieri neprekročili výsledkový tieň ani vo svojom treťom vystúpení. Ich osudom bol v sobotu Michal Suchý. Skúsený brankár s vysoko špecializovanou hernou inteligenciou, do čoho sa počíta aj charizma a autorita, brúsi v tejto sezóne svoje diamantové výkony pridaním atletickej explózie. Hoci skóre v prospech Tanga narastalo na úroveň, kedy by mnohí koncentráciou netlačili na pílu, Michal Suchý sa k nadvláde v jeho bránkovisku postavil s absolútnou profesionálnou cťou a divákov bavil zákrokmi z kategórie one man show počas celého stretnutia.

Stavbar dostal do vedenia Branislav Orosi a RAMEKO potrebovalo proti odhodlanému súperovi reagovať. Líder súťaže otočil priebeh v prvom polčase vďaka dvom chybám v rozohrávke hráčov Stavbaru, ktorí sa však nevzdali ani po zmene strán, kedy prehrávali 1:3. Vďaka trpezlivej hre sa im dokonca v 46. min. podarilo vyrovnať. RAMEKO išlo opäť do vedenia v 48. min., čo zariadil Matej Hric. Stavbar sa v závere rozhodol pre hru bez brankára a nebol ďaleko od vyrovnania, no Martin Sabol potreboval aj kúsok šťastia, pretože jeho strela trafila pred bránou spoluhráča. Definitívnu bodku za zaujímavým priebehom dal v poslednej minúte dvojgólový Šimon Kertis.

Stavmat si mohol pripísať na konto opäť drámu. Sečovská Polianka viedla 1:0 a za stavu 1:1 ich o radosť z gólu obrala žrď, resp. pri zakončení Pavla Nemčíka v sklze do prázdnej brány sa proti nemu postavili všetky zákony fyziky. To nebolo všetko… Na opačnej strane nešetril pri presingu krokmi s obrovskou futsalovou chuťou hrajúci Stanislav Janok. Súperov obranca ho nastrelil a keďže sa to udialo v bezprostrednej blízkosti brány, ešte aj brankárovi nešťastne prepadla lopta do siete. Podobný scenár sa zopakoval v druhom polčase. Sečovskej Polianke zahasila iskierku nádeje ďalšia žrď, Stavmat z následnej akcie skóroval a jeho skúsení hráči si už zvyšok zápasu postrážili.

Výsledky 4. kola

Hencovce – Coyotes 11:2 (7:1)

Góly: Kos 4, Sebastián Soták, Zubko po 2, Brinda, Gazdík, Dzurina po 1 – Hrabčák, Jozefov po 1.

Zostava Hencovce: Stanislav Soták – Mikita, Gazdík, Dzurina, Sebastián Soták, Kulman, Brinda, Zubko, Samsely, Čandík, Hudák, Kos, Dzurovčin.

Zostava Coyotes: Zán – Hrabčák, Kmec, Trela, Jozefov, P. Antuš, D. Antuš, Onduško, Grošik, Palko.

***

Kanonieri – Tango 1:8 (0:4)

Góly: Jurov 1 – Matta 4, Lupčo 2, Homoľa, Hreha po 1.

Zostava Kanonieri: R. Boroš – M. Boroš, J. Babinský, Janočko, Béreš, Mezej, K. Babinský, Jurov, Ovšák, Lipkoš.

Zostava Tango: Suchý – Hatala, Lupčo, Hric, Matta, Paľuš, Homoľa, Biž, Hreha.

***

RAMEKO – Stavbar 5:3  (2:1)

Góly: Kertis 2, Hajník, Hric, Ihnát po 1 – Závada, Barna, Orosi po 1.

Zostava RAMEKO: M. Sakala – Hajník, Nemčík, Hric, Kertis, Kopčo, Zubko, Ihnát, J. Dvorjak.

Zostava Stavbar: Dindák – Závada, Paňko, Sabol, Funket, Bratko, Pačuta, Barna, Vasiľ, Orosi.

***

Stavmat – OFK Sečovská Polianka 6:2 (2:1)

Góly: Polačko, Janok po 2, Marcinko, Rusnačko po 1 – Urbánek, Vasiľ po 1.

Zostava Stavmat: Hric – M. Sabol, Janok, Marcinko, Rusnačko, Š. Sabol, Begala, O. Varga, Biž, Kováč, Polačko, Horgoš, J. Varga.

Zostava OFK Sečovská Polianka: Tatarka – Huďo, Urbánek, D. Nemčík, Vasiľ, P. Nemčík, Marcinko, Maľár.

***

Zostava 4. kola: Michal Suchý (Tango) – Šimon Kertis (RAMEKO), Jakub Polačko (Stavmat), Martin Funket (Stavbar), Peter Kos (Hencovce).

***

Najlepší strelci po 4. kole

12 gólov – Rastislav Marcinko (Stavmat),

7 gólov – Ján Matta (Tango), Daniel Hreha (Tango),

6 gólov – Samuel Závada (Stavbar), Matúš Dzurina (Hencovce), Martin Sabol (Stavbar),