Šlágre kola v Soli a Zámutove, V. liga s dvomi derby, začína aj „okres“

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vo víkendovom programe sa fanúšikovia môžu tešiť v V. lige hneď na dva derby zápasy. Na futbalové štadióny sa prvýkrát v tejto sezóne vyberú aj fanúšikovia v okresnej VI. lige ObFZ Vranov.

III. liga, Východ

4. kolo – 15. august 2021 o 16.30 hod.:

1. FK Svidník – MFK Vranov nad Topľou

Pri pohľade do tabuľky je papierový favorit jasný. Vranovčania v stredu zvládli misiu v Slovnaft Cupe a vďaka víťazstvu 3:0 v Hencovciach privítajú v 2. kole Trebišov. Svidník je v inej pozícii. Mužstvo ušlo v minulej sezóne zostupu o vlások a hráčom spod Dukly sa nedarí ani v tomto súťažnom ročníku. Prehry 0:12 v Lipanoch, 1:8 doma s Prešovom a 1:8 na ihrisku Slávie TU Košice mladému tímu na sebavedomí určite nepridali.

IV. liga, Sever

4. kolo – 15. august 2021 o 16.30 hod.:

FK Soľ – TJ Sokol Ľubotice

Zaujímavý zápas sa bude hrať  v Soli. Fanúšikom určite nemusíme pripomínať, že hostí pred sezónou posilnila dvojica bývalých hráčov MFK Vranov brankár Martin Kapraľ a stredopoliar Tomáš Mikluš, ktorí sú slovenskými reprezentantmi v malom futbale. V prvých dvoch zápasoch uhrali Ľubotičania remízy 2:2. Kým doma s Veľkým Šarišom kopali dve penalty hostia, rovnako dvoma pokutovými kopmi si v Kežmarku pomohol Sokol. Tri body si do tabuľky pripísal tradičný účastník IV. ligy po víťazstve 2:1 s Belou nad Cirochou.

OcFK Marhaň – FK Nižný Hrušov

V podstatne odlišnej situácii je Marhaň, ktorá privíta Nižný Hrušov. Nováčik neuspel v Slovnaft Cupe vo Finticiach a všetky tri stretnutia prehral aj v lige – v Bardejovskej Novej Vsi 0:2, doma so Záhradným 1:2 a na pôde Sabinova 0:2. Hrušovčančia si síce schuti zastrieľali doma proti Demjate, no v Medzilaborciach prehrali 0:3 a v Záhradnom 0:4. Obidva tímy budú chcieť svoje nepriaznivé série prerušiť…

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská

2. kolo – 15. august 2021 o 16.30 hod.:

FK Žipov-Čierne, o.z. – OFK Tatran Bystré, hrá sa 14. augusta

Domáci majú mimoriadne skúsené mužstvo s viacerými štyridsiatnikmi v zostave. Hráči ako Medvec, Petro, Glod, Juhás, Matta alebo dokonca 53-ročný Poláček odohrali počas futbalovej kariéry nejeden ťažký zápas. Hoci Žipov-Čierne prehral v 1. kole v Borove 2:4, v druhom polčase sa hostia snažili duel zdramatizovať. Pokiaľ by ich tretí gól nebol kvôli ofsajdu neuznaný, mohlo to byť ešte zaujímavé.

Naopak Bystré sa pred štartom tohto ročníka posilnilo viacerými zaujímavými menami. Svoju silu proti Kamenici predviedli jeho hráči najmä po zmene strán, kedy museli otáčať nepriaznivý výsledok, pričom túto úlohu zvládli s prehľadom.

FK Tatran Zámutov – TJ Družstevník Borov

Zámutov aj bez svojho elitného útočníka Frištika vyhral rozdielom triedy v Lackovciach. Borov, v ktorého drese pôsobia hneď šiesti odchovanci MŠK Tesla Stropkov, bude futbalovo nepríjemným súperom. Tento zápas určite znesie kritéria pre označenie „šláger kola“, čím je povedané všetko podstatné.

FK Vechec – OcFK Hencovce

Vechec v súboji nováčikov zdolal Dlhé nad Cirochou 5:2, ale jeho tréner Ján Hajduch priznal, že až ďalší súperi vystavia jeho zverencom zrkadlo o úrovni V. ligy a práve Hencovce toto kritérium spĺňajú do bodky. Hencovčania sú so vstupom do sezóny spokojný a hoci v stredu v Slovnaft Cupe podľahli doma Vranova, 90 minút odohrali so cťou. Aj preto ich média radia do úzkeho okruhu favoritov na celkové prvenstvo v súťaži.

VI. liga, ObFZ Vranov

1. kolo – 15. august 2021 o 16.30 hod.:

FK Tatran Zámutov B – FK Javorina Rudlov (14.8.), OFK Dlhé Klčovo – OFK Sečovská Polianka, ŠK Sačurov – ŠK Roma Zámutov, 1. FC Čaklov – POD ŠIBENOU ROMA Hanušovce, OcFK Kamenná Poruba – TJ Družstevník Tovarné.

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!