R. Lazúr pozýva na Lipany: Sme tím! Na hráčov som za O. Veselé hrdý!

MFK Vranov v jarnej časti ešte neprehral. Naposledy remizovali jeho hráči s TJ Tatran Oravské Veselé 1:1. Bod sa však trénerovi Romanovi Lazúrovi málil.

Príbeh zápasu medzi Oravským Veselým a Vranovom si musel prejsť komplikovanejším introm. Kľúčová otázka znela – Kedy sa bude hrať? V týždni totiž domáci klub zverejnil fotografiu so snehom zasypanou hracou plochou. Obidva tímy sa predsa len v sobotu dohodli, že v nedeľu sa hrať bude. Nakoniec im skrížili plány výdatné zrážky, po ktorých ostala zaplavená hracia plocha nespôsobilá. Funkcionári Tatrana v slede týchto udalostí zvolili ako alternatívu umelú trávu v Námestove a termín v utorok.

To nič nemenilo na tom, že v MFK Vranov sa potrebovali vyrovnať s absenciou trojice potrestaných hráčov. Situácia bola o to komplikovanejšia, že Marek Babjak, Peter Šuľák a Matúš Digoň patria k pilierom v zostave trénera Romana Lazúra. „V kabíne stále zdôrazňujem, že musíme rozmýšľať tímovo. Všetci sme tím a práve teraz prišla chvíľa, kedy sa otvorila šanca pre hráčov, ktorí hrávajú menej, a zahrali fantasticky. Som na nich hrdý! Či už Marko Demčák alebo Martin Sabol hrali skvelo. V stopérskej dvojici nastúpili Rasťo Marcinko a Michal Krajňák. Nehovorím, že malá chybička sa neobjavila, ale s Rasťom Marcinkom rátam na hrote útoku, či na pozícii šestky a teraz sa zhostil pozície stredného obrancu výborným spôsobom. V útoku nám prišiel pomôcť Erik Burcák. Hoci trénuje iba individuálne, klobúk dole pred ním. V druhom polčase sa dostal do dvoch veľmi dobrých šancí a spoľahnúť sme sa na neho mohli aj pri prechodovej fáze, keď sme ho potrebovali chrbtom k bráne,“ reagoval tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

V prvom polčase ocenil R. Lazúr fakt, že domáci hrajúci s podporou silného vetra sa prepracovali iba k minimu štandardiek. Keď pri strele z diaľky podržal Vranovčanov robinsonádou brankár Tomáš Dráb, mohlo zahrmieť na druhej strane. Na konci úvodnej 45-minútovky bol k tomu najbližšie Michal Krajňák, ale hlavičkou tesne minul. V druhom dejstve nebol ďaleko ku gólu spomínaný Erik Burcák a do siete sa pýtalo aj zakončenie Jakuba Straku z vnútra šestnástky. Skóre sa prvýkrát menilo v 68. min., kedy pokutový kop premenil Peter Voško. Hostia potrebovali na vyrovnanie iba deväť minút, čo zariadil Jakub Verčimák. Už 11. asistenciu si na konto pripísal Lukáš Kulich. „V Oravskom Veselom sme si zaslúžili vyhrať. Najmä za druhý polčas, pretože sme boli dominantní s loptou, aj pri kontrole hry. Vypracovali sme si viacero príležitostí, ktoré ak by sme premenili, mohli sme byť vo výhode my. Pred zápasom by sme bod brali, ale podľa priebehu to teraz vidím tak, že sme si zaslúžili za predvedený výkon viac. Domáci boli s bodom spokojní, no nám sa máli. Na druhej strane si uvedomujem, že z vonku je každý plusový bod dobrý,“ hodnotil R. Lazúr.

Vranov má v jari bilanciu dve víťazstvá a aktuálne tri remízy. Špecifikom bol fakt, že štyri z piatich stretnutí odohral u súperov. Výsledkovo najprestížnejší úlovok skončil vo vranovskej sieti v Bardejove, kde si mužstvo pripísalo na konto prvé víťazstvo vonku. „V prvej polovici sme doma nastrieľali cez 30 gólov. Oproti štyrom vonku to bol dosť veľký nepomer, preto sme sa sústredili na to, aby sme náš systém vyladili. Dôležité je, že káder počas zimy neprešiel veľkými zmenami. Keďže sme ho nemuseli skladať od základov, tým pádom sa rýchlejšie prejavila práca v tréningovom procese. Ak by mi niekto na začiatku jarnej časti povedal, že to takto uhráme a nepoznal by som priebeh, bol by som z pohľadu bodov spokojný. V Giraltovciach sme síce zaspali úvod, ale potom sme si, rovnako ako vo Svidníku a Oravskom Veselom, dokázali vypracovať dostatok príležitostí, aby som mohol povedať, že sme mohli byť dnes Spišskej Novej Vsi a Lipanom na dostrel ešte bližšie,“ vysvetlil R. Lazúr.

Práve Lipany budú najbližším súperom Vranova. Hráči MFK sa predstavia na domácom štadióne po mesiaci, hneď proti lídrovi súťaže na čele s najlepším strelcom ligy – 14-gólovým Máriom Jackom a vo veľkonočnom termíne, čo predpovedá plný „dom“. Pozitívnou správou pre R. Lazúra navyše je, že v zostave môže počítať s trojicou potrestaných hráčov, ktorí nemohli v Oravskom Veselom nastúpiť. „Som rád, že sa traja naši hráči, ktorí patria medzi najskúsenejších, vracajú do zostavy, ale musím zopakovať, že mladí chalani, ktorí nastúpili v Oravskom Veselom nesklamali. Na sobotu sa budeme chcieť, samozrejme, pripraviť čo najlepšie. So staršími hráčmi si sadneme a preberieme si taktický plán A, aj plán B. Verím, že z pohľadu taktiky, ako i zostavy sa rozhodneme správne. Za klub, za kabínu chcem povedať, že budeme veľmi radi, ak nás ľudia prídu podporiť. Lipany sú lídrom, dlhodobo patria k špičke v našej súťaži a pri kvalite obidvoch tímov predpokladám atraktívny futbalový náboj. My sa budeme snažiť uhrať čo najlepší výsledok. V našom prípade ním je to víťazstvo,“ zdôraznil R. Lazúr.