Ponuka na víkend: Druholigový futbal, aj futsal s prestížnym šlágrom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Víkend vo Vranove nad Topľou bude patriť druholigovému futbalu (ak to počasie dovolí), druholigovému futsalu a Vranovskej futsalovej lige…

SOBOTA. Na štadióne MFK Vranov sa v dohrávke 17. kola II. ligy predstavia na umelej tráve Slavoj Trebišov a Spartak Myjava. Alebo ak chcete 13. a 7. tím druhej najvyššej súťaže.

Trebišovčania aktuálne ťahajú sériu šiestich stretnutí bez víťazstva. Naposledy zdolali doma 1:0 v 10. kole nováčika zo Spišskej Novej Vsi. Zverenci trénera Ondreja Desiatnika by sa v prípade zisku troch bodov posunuli na deviatu priečku pred Liptovský Mikuláš. K pretrhnutiu negatívnej sériu budú chcieť bezpochyby prispieť aj odchovanci vranovského futbalu kapitán Roman Begala a Tomáš Vaľovčin.

EDIT. Slavoj Trebišov v priebehu piatka oznámil, že zápas je zrušený. Klub reagoval na oznámenie Spartaka Myjava o tom, že mužstvo na východ Slovenska nevycestuje. O osude tohto stretnutia rozhodne Komisia pre riadenie druhej ligy a zverejní ho v úradnej správe.

NEDEĽA. V súťažnej premiére vybehne na palubovku športovej haly v areáli ZŠ JUH nováčik II. futsalovej ligy Gazkom Vranov LPH. Ich súperom bude Dynamo Podhradová. Za myšlienkou prekročiť futsalové hranice okresu stoja Matúš Mikita a Jakub Kováč. Obidvom sa podarilo vyskladať ambiciózny tím, ktorý si v priebehu sezóny zmeria ešte sily s MFK Snina a Bau Stavom Košice. Dodáme, že zápas Vranov – Podhradová má úvodný výkop 3. decembra o 11.30.

Vranovská futsalová liga ponúka zaujímavé kolo. Papierové prognózy dávajú tušiť, že latku nepodlezie ani druhý hrací deň, pretože keď sa budú na konci počítať majstrovské body, fanúšikovia sa môžu obzrieť aj za 3. decembrom… Hlavným ťahákom bude totiž duel Tatran – Tango. Viacerí hráči Tatrana nastupovali v minulej sezóne práve za Tango a tento moment dáva stretnutiu mimoriadnu prestíž.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!