Patrik Gordan: Aj v Javorina Parku sa hrá ako na Anfielde alebo Emirates

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FK Javorina Rudlov patrí medzi futbalové značky, ktoré využívajú potenciál sociálnych sietí na informovanie o dianí v klube naplno. Napriek tomu, že nový koronavírus komplikuje život naprieč všetkými športami, Rudlovčania sa s ním úvode novej sezóne vysporiadali konštruktívne. Pred stretnutím prvého kola s 1. FC Čaklov prišiel s inšpiratívnou myšlienkou vedúci mužstva Patrik Gordan.

Na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou nariadil Oblastný futbalový zväz vo Vranove nad Topľou odohrať prvé kolo VI. ligy, dospelých bez divákov. Vzhľadom k tomu, že na regionálnej, ako aj okresnej úrovni sa jarná časť nehrala, na začiatok novej sezóny sa tešili nielen hráči, ale tiež fanúšikovia. Fakt, že brány štadiónov museli ostať pred priaznivcami zatvorené, netešil nikoho, ale v FK Javorina Rudlov sa s touto situáciou zmieriť nechceli, preto na klubovej FB stránke priniesli zo súboja s 1. FC Čaklov live prehľad toho najdôležitejšieho, čo sa na trávniku dialo. „Myšlienka vznikla hneď po tom, ako sme sa dozvedeli, že zápas budeme hrať bez divákov. Pre mňa, nielen ako funkcionára, ale hlavne ako fanúšika, je účasť na zápase neodmysliteľná. Spomínam si ako som kvôli operácií vynechal jeden zápas, bolo to za čias, keď sme hrali ešte v V. lige. Vtedy som sedel doma nervózny, pretože som nemal možnosť naživo sledovať zápas. Mal som vtedy na zápase jednu „spojku“, ktorá mi písala stále, keď sa udialo niečo zaujímavé. Aj tak to ale nebolo to „pravé – futbalové“.  Práve preto vznikla myšlienka informovať našich fanúšikov on-line na klubovej stránke v reálnom čase,“ vysvetľoval vedúci mužstva FK Javorina Rudlov Patrik Gordan.

Z vlastných skúseností môžeme napísať, že je obrovský rozdiel sledovať zápas s profesionálnymi povinnosťami, vrátane zodpovednosti za korektný info servis, pretože človek vtedy vyhodnocuje podstatne viac okolností, no hrací čas popri myšlienkových pochodoch beží ďalej, akcia strieda akciu… „Keďže som mal svoje povinnosti počas zápasu aj na lavičke, kvantita príspevkov nebola taká vysoká. Ak sa ale naskytla zaujímavá štandardná situácia alebo zaujímavo sa rozvíjajúca akcia, zachytil som to na mobil a už o niekoľko sekúnd to mohli vidieť aj fanúšikovia na Facebooku. Zápas som si samozrejme užil aj ako fanúšik. Myslím si, že ak človek futbal prežíva srdcom, tak tie pravé futbalové emócie mu nedokážu zobrať ani povinnosti, ktoré počas zápasu má,“ dodal s úsmevom P. Gordan.

Keďže v zápase Rudlov – Čaklov núdza o zaujímavé momenty nebola, nenudil sa ani Patrik Gordan. Hostia viedli po prvom polčase zásluhou Denisa Huňáka. V domácom drese vyrovnal po zmene strán kapitán Peter Imrich a hoci Lukáš Gordan poslal penaltu do žrde, Rudlovčanov nakoniec predsa len dostal do vedenia Peter Jenča. Odpoveď Adriána Feriho prišla o tri minúty a dráma pokračovala až do konca. Vzhľadom k tomu, že autor presného zásahu na 2:2 si pri oslave vyzliekol dres a v tom čase už bol raz napomínaný, po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy. Zverenci trénera Petra Sukovského vsadili v závere všetko na ofenzívu a v 94. min. žali ovocie. V prečíslení zakombinovali Patrik Kovaľ s Lukášom Gordanom a Peter Jenča rozhodol o emotívnom domácom víťazstve. „V prvých pätnástich minútach sme hrali výborne. Dostali sme sa do viacerých príležitostí, ktoré sme žiaľ nedokázali premeniť. Súper nás potom potrestal z prvej väčšej šance. Po inkasovanom góle sme sa dlho nevedeli dostať do tempa. Nevzdali sme sa a zápas sa nám podarilo otočiť na 2:1. Neskôr ale stačila chvíľka nepozornosti a Čaklov dokázal vyrovnať. Musím však pochváliť všetkých chlapcov, ktorí do zápasu zasiahli, pretože bojovali do absolútneho konca a na ihrisku nechali naozaj všetko. Hlavne vďaka našej veľkej túžbe po víťazstve sa nám podarilo streliť víťazný gól v 94. minúte. Ukázali sme, že do poslednej sekundy sa nehrá len na Anfielde alebo Emirates, ale takisto aj v Javorina Parku v Rudlove,“ ponúkol s úsmevom asociáciu s najprestížnejšími svetovými futbalovými adresami P. Gordan.

Keďže iniciatíva FK Javorina Rudlov a Patrika Gordana mala okamžite medzi fanúšikmi ohlas, plánuje v live komentovaní pokračovať ďalej. „V prvom rade verím, že situácia v našom regióne sa čím skôr upokojí a diváci budú môcť opäť zavítať na štadióny. Najbližšie nás čakajú ďalšie tri domáce stretnutia, z ktorých takisto plánujeme informovať našich fanúšikov na sociálnych sieťach.  Ak nám to ale okolnosti a hlavne signál u súperov dovolí, tak naši fanúšikovia sa môžu tešiť na takýto spôsob prenosu zápasu počas celej tejto sezóny,“ prisľúbil P. Gordan.

FOTO: MICHAL GORDAN

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!