Oblastný futbalový zväz vo Vranove podáva klubom pomocnú ruku

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V VI. lige, dospelých riadenej Oblastným futbalovým zväzom vo Vranove nad Topľou ostáva odohrať tri kolá, ktoré sa budú niesť aj v znamení viacerých šlágrov. Na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR plynú pre kluby viaceré povinnosti. Zväz ich všetky zverejnil v úradnej správe na svojej webovej stránke a zároveň klubom podal pomocnú ruku pri splnení administratívnych opatrení.

Bude sa cez víkend hrať? Odpoveď na túto otázku bola v súvislosti so sprísnením opatrení od 1. októbra pre športové kluby, ktoré mali na programe majstrovské stretnutia, kľúčová. Hrať sa bude! Za sprísnených opatrení a za prítomnosti limitovaného počtu 50 osôb, do ktorého sa rátajú nominovaní hráči, realizačné tímy, delegované osoby a organizačný štáb. „Samozrejme, futbal sa hrá pre ľudí, pre fanúšikov, ale v tomto momente a v tejto situácii je pre nás dôležité, že sa vôbec bude hrať. V našej VI. lige potrebujeme v jeseni odohrať ešte tri kolá, v rámci ktorých nás čakajú vzájomné zápasy mužstiev z prvých štyroch miest. Ak by sa však stretnutia, ktoré sú na programe v jeseni, dohrávali v jari, kluby by mohli objektívne namietať regulárnosť súťaže. Aj z tohto pohľadu sme uvítali, že sa hrať bude, vďaka čomu bude priebeh súťaže férový,“ uviedol sekretár Oblastného futbalového zväzu vo Vranove nad Topľou Miroslav Kužma.

Jedným z opatrení, ktoré musia aj futbalové kluby vykonať, je povinnosť ohlásiť hromadné podujatia, v tomto prípade majstrovský zápas, na miestnom príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom, pričom je potrebné uviesť presný čas a miesto jeho konania. V rámci okresných súťaží vo vranovskom okrese podal klubovým funkcionárom pomocnú ruku oblastný zväz. „Futbal na okresnej úrovni sa hrá v amatérskych podmienkach. Funkcionári majú svoje civilné zamestnania a určite aj iné povinnosti, či starosti, preto ich chceme odbremeniť aspoň od administratívy. Jednou z úloh nášho zväzu je poskytovať klubom podporu a servis. Keďže zaslať zoznam majstrovských stretnutí na Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou je otázkou jedného e-mailu, ponúkli sme klubom, že to urobíme za nich. Myslím si, že je to to najmenej, čo môžeme pre futbalové hnutie v našom okrese urobiť,“ zdôraznil M. Kužma.

Pre vranovské kluby nie je organizovanie zápasov bez divákov alebo s ich limitovaným počtom prvou skúsenosťou v tejto sezóne. Pripomenieme, že v čase štartu aktuálneho súťažného ročníka VI. ligy, dospelých, platilo odporúčanie RÚVZ so sídlom vo Vranove nad Topľou hrať bez divákov. Vo Vranove nad Topľou, Hanušovciach nad Topľou, Bystrom a Soli dokonca platil zákaz organizovania hromadných športových a spoločenských podujatí. Rovnako, ako koncom augusta, aj teraz M. Kužma apeluje na zodpovednosť. „Keď prebiehala spoločenská diskusia, či by sa malo alebo nemalo po 1. októbri hrať, jedným z argumentov bolo, že športové podujatia neboli doteraz ohniskom nákazy. Chcel by som naozaj všetkých požiadať o zodpovednosť, aby nikto nemohol ukázať prstom na futbal a povedať, že sme si príležitosť hrať, ktorú sme dostali, nezodpovedným prístupom premrhali. Všetci by sme chceli vidieť na tribúnach fanúšikov, hrať pre nich, ale verím, že tri kolá vydržíme a potom máme pol roka na to, aby sme sa s touto situáciou vysporiadali tak, aby sa diváci mohli na štadióny vrátiť. Prvý krok k tomu, aby sa nám splnilo to, v čo všetci dúfame a prajeme si, však musíme urobiť teraz,“ dodal M. Kužma.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!