Nadácia SPP podporila futbalový klub Pod Šibenou ROMA Hanušovce

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Spoločnosť prežíva momentálne náročné obdobie, ktorého prejavy cítiť vo všetkých oblastiach života. Amatérsky šport nevynímajúc. Futbalové kluby v našich obciach a mestách posledné roky zápasili nie len o body na ihrisku ale aj o ekonomické prežitie. Pandémia a následné spomalenie ekonomiky tieto problémy ešte zvýraznila. Množstvo malých sponzorov muselo ukončiť podporu kvôli zatvoreniu svojich prevádzok, jedinými donormi miestnych futbalových klubov ostali neraz obce a mestá, ktoré v súčasnej dobe tiež obracajú každé euro. Pri mladé futbalové kluby, ktoré si sponzorské zázemie ešte len budujú je súčasná situácia o to náročnejšia. Aj v Hanušovciach nad Topľou si kládli otázku ako ďalej v náročnej situácii.

Rómsky futbalový klub sa pokúša nielen o návrat na športovú mapu, ale aj o výchovu mládeže a zmysluplné trávenie voľného času. Na jednej strane obrovské chcenie a zápal pokračovať, na druhej strane neľahká finančná situácia. Mesto klub podržalo a poskytlo dotáciu, ktorá však kvôli úspornému režimu bola polovičná oproti roku 2019. Nastúpili rodinné rozpočty funkcionárov, ktorí z vlastných príjmovo dotovali klub tak, aby mohol dohrať jesennú čas.

K upratovaniu, koseniu, praniu dresov a trénovaniu tak pribudlo neustále prepočítavanie, či môže klub vycestovať na najbližší zápas. Ako však vraví ľudová múdrosť našich predkov „Pomôž si človeče a Boh ti pomôže.“ Klub to nevzdal a pomoc skutočne prišla. Nadácia SPP podporila sumou 1.500 eur projekt „Aj Rómovia chcú víťaziť.“ Vďaka tejto podpore môže klub zakúpiť pre najmenších hráčov kompletnú sadu dresov na zápasy doma aj u súperov spolu s 20 ks kopačiek. Práve najmenší futbalisti sú najväčším prísľubom do budúcna, vo svojej kategórii U-15 zimujú na peknom 3. mieste, pričom na 1. miesto strácajú iba tri body.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP. Ďakujeme.

Futbalový klub Pod Šibenou ROMA Hanušovce

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!