MHD by mohla byť budúci rok vo Vranove zadarmo, zaplatiť ju chce mesto

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mesto Vranov nad Topľou plánuje navýšiť svoj príspevok pre SAD Humenné, a.s. Benefitom pre Vranovčanov by bola v roku 2022 bezplatná hromadná doprava.

O ambícii navýšiť financovanie spojené s nákladmi na mestskú hromadnú dopravu na území mesta Vranov nad Topľou informoval na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva vedúci ekonomického oddelenia Milan Malý.

Po vzore veľkých miest

V súčasnosti dotuje vranovská radnica MHD sumou 93 000 eur a pre rok 2022 sa počíta s navýšením o ďalších 27 000 eur. „Možno by to motivovalo niektorých ľudí, aby nechodili do práce autami a nezahusťovali nimi stred mesta. Práve tento cieľ je zmyslom hromadnej dopravy aj vo väčších mestách. Okrem toho MHD cestujú napr. deti do škôl, čo by teda pomohlo mladým rodinám,“ vysvetľoval primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Podpora od viceprimátora

V diskusii k tejto téme navrhol Igor Pribula podporiť touto sumou radšej kultúru. Ako dodal, takýto krok považuje za nesystémový, neadresný a motivovaný budúcoročnými komunálnymi voľbami. Jeho kolega Martin Buzáš požiadal, aby bol pre poslancov spracovaný materiál s informáciami o trasách MHD a ich vyťaženosti cestujúcimi. Viceprimátor Milan Tkáč argumentoval, že obyvatelia mestských častí, či okrajových častí by takúto bezplatnú službu ocenili. „SAD nám vie veľmi presne povedať, na ktorom spoji, odkiaľ, kam a koľko cestujúcich bolo na území mesta prepravených. MHD najlepšie ocenia obyvatelia Lomnice, Čemerného, Vranovského Dlhého, či Rodinnej oblasti. Myslím, že tieto spoje využívajú dostatočne, preto túto myšlienku považujem za dobrú,“ uviedol Milan Tkáč.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!