IV. liga, Sever: Soľ neprehrala u lídra, N. Hrušovu zabrali kanonieri

Župčany – Soľ 0:0

Futbalisti FK Soľ mali odohrať stretnutie s lídrom súťaže zo Župčian na domácom štadióne, ale z dôvodu zákazu organizovania hromadných športových a kultúrnych podujatí v obci vycestovali k súperovi.

Župčany neboli na 1. mieste náhodou. V ich zostave nastupujú napr. bývalý hráč MFK Vranov Stanislav Kišš, Miroslav Viazanko, či súčasný tréner 1. FC Tatran Prešov Peter Petráš, ktorý si v drese Petržalky zahral Ligu majstrov. Práve on zavelil prvým gólom k obratu pri ikonickom víťazstve Artmedie na pôde FC Porto… Zaujímavosťou je, že dres domácich obliekajú aj dvaja japonskí legionári Hiroyasu Koshi a Takuto Oshima.

Vstup do stretnutia mohli mať veselší Župčany, ale ich gólovú nádej dvakrát zastavilo brvno Petrovej brány. S pribúdajúcimi minútami sa hra vyrovnala a fanúšikovia boli svedkami atraktívneho dynamického futbalu, v ktorom hráči pokračovali po zmene strán. Hostia ukázali svoj potenciál predovšetkým pri viacerých nebezpečných brejkových situáciách a hoci ich nedotiahli do úspešného konca, zápas naberal na obrátkach. Ofenzívny potenciál Soli však pribrzdilo prísne vylúčenie Ihnáta. Napriek tomu si zverenci trénera Radoslava Homoľu remízu vziať nenechali.

ČK: 82. Ihnát po 2 ŽK.

Zostava Soľ: Petro – Matta, Dubas, Matúš Sakala, J. Dvorjak (90. Duda), Hajník, Zubko, Ihnát, Červeňák (90. Nemčík), Eliaš (86. Demčák), S. Dvorjak.

Svit – Nižný Hrušov 2:2 (2:1)

V Nižnom Hrušove zažívajú vydarený vstup do sezóny. Mužstvo je zatiaľ doma stopercentné a vonku v troch zápasoch získalo za identické remízy 2:2 dva body. Vo Svite opäť úradovala overená kanonierska dvojica Michal Kotľár – Marek Dobranský.

Napriek tomu, že Hrušovčania sa rozbiehali pomalšie, zápas v prvom polčase nestratili. Inkasovali síce v 15. min., kedy sa z dorážky presadil Ihnačák, ale o desať minút si dlhú loptu zasekol Kotľár a obaľovačkou spoza šestnástky vyrovnal. Hoci Tropp dostal v 34. min. Svit opäť do vedenia, v druhom polčase dostala hra, aj vďaka zlepšenému výkonu hráčov N. Hrušova, spád. Predovšetkým Polačko hral výborný zápas, keď sa dokázal presadiť individuálne a pripravovať pre spoluhráčov strelecké pozície. Zrovnať stav mohol už Zubko, ale jeho strelu zastavila spojnica. Domáci mohli tretíkrát udrieť po hodine hry, no loptu smerujúcu do brány vyhlavičkoval na bránkovej čiare Paľuš. Hostia sa nakoniec dočkali v 62. min., keď bola po faule na A. Sabola nariadená penalta a Dobranský sa z bieleho bodu nemýlil.

Góly: 15. Ihnačák, 34. Tropp z 11 m – 25. Kotľár, 62. Dobranský z 11 m.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Pačuta, Paľuš, P. Veselovský, Š. Sabol, Polačko (90. M. Veselovský), Marcinko, Kotľár, Biž (46. Zubko), Dobranský, A. Sabol (65. Horský).