Hencovce a Stavmat sa prestrieľali k bodom cez nariadené desiatky

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Príbeh o medailové pozície sa začína zamotávať. Hencovce po remíze s Tangom zdolali Legendy, Stavmat remizoval v derby so Stavbarom a tak bez straty bodu ostáva už len RAMEKO.

V úvodnom stretnutí viedli Legendy 3:1 a zdalo sa, že zápas začínajú mať pod kontrolou už v prvom polčase. Hencovčania sú známi tým, že rezignáciu nemajú v povahovej črte. Vyrovnali na 3:3 a reagovať dokázali i za stavu 3:4 či 4:5. Za zmienku stojí predovšetkým piaty gól Legiend. Brankár Jozef Jakubek nakopol loptu jemným oblúčikom a Radovan Marhefka chrbtom k súperove bráne hlavou prehodil brankára Ľubomíra Brindu. Povestný výsledkový chlieb sa lámal v závere. Posledné slovo patrilo Pavlovi Samselymu, ktorý sa za nerozhodného stavu postavil minútu pred koncom k desiatke a loptu poslal od žrde do siete.

RAMEKO potvrdilo úlohu favorita a brankár Tomáš Petro si zaknihoval čisté konto. Pripraviť ho o neho mohol v závere jeho náprotivok Jozef Dudáš, ale pokutový kop nepremenil. Za zmienku tiež stojí, že mužstvo okolo kapitána Šimona Nemčíka potiahol strelecky disponovaný Matej Hric.

Zápas, ktorý mal všetko, čo patrí k futsalovej vášni, odohrali Stavmat a Stavbar. Derby rozbehol lepšie Stavbar, ktorý vďaka sérii rýchlych gólov išiel do prvopolčasového vedenia 4:1. Kľúčový momenty prišiel dvanásť minút pred koncom, kedy si za stavu 5:2 pripísali hráči Stavbaru na konto v poradí piaty faul. V ďalšom priebehu mal súper výhodu štyroch desiatok. Rastislav Marcinko prvé tri premenil (pri štvrtej minul bránu) a vyrovnal na konečných  5:5.

V poslednom stretnutí tretieho hracieho dňa síce Coyotes dokázali v prvom polčase zmazať dvojgólové manko, no Tango po zmene strán drámu, ani prekvapenie nepripustilo.

Výsledky 3. kola

Hencovce – Legendy 6:5 (3:4)

Góly: Samsely, Zubko po 2, Dzurina, Hudák po 1 – Ladomerský 2, Marhefka, Jakub po 1, Brinda (vl. gól).

Zostava Hencovce: Brinda – Mikita, Samsely, Čandík, Zubko, Otrošina, Dzurina, Hudák, Kovaľ.

Zostava Legendy: Jakubek – Marhefka, Leškanič, Ladomerský, Hric, Barna, Mikča, Dalekorej, Jakub.

***

RAMEKO – Kanonieri 8:0 (2:0)

Góly: Hric 4, Miroslav Sakala 2, Nemčík, Zubko po 1.

Zostava RAMEKO: Petro – Hajník, Nemčík, Miroslav Sakala, Hric, Zubko, Kopčo, Kertis.

Zostava Kanonieri: Dudáš – Janočko, Soták, Jurov, M. Boroš, Béreš, Mezej, K. Babinský, Boroš.

***

Stavmat – Stavbar 5:5 (1:4)

Góly: Marcinko 5 – Barna, Mika, Sabol, Paňko, Pačuta po 1

Zostava Stavmat: Hric – Sabol, Horský, Janok, Begala, Marcinko, Biž, Kováč, Rusnačko, Horgoš, Gajdoš, Polačko.

Zostava Stavbar: Dindák – Funket, Barna, Mika, Zavada, Sabol, Vasiľ, Paňko, Pačuta, Dudáš, Orosi.

***

Tango – Coyotes 11:3 (2:2)

Góly: Matta 3, Hreha, Homoľa po 2, Lupčo, Šandrej, Komár po 1, Bujko (vl. gól) – Saksun, D. Antuš, Jozefov po 1.

Zostava Tango: Suchý – Lupčo, Hric, Šandrej, Hatala, Karas, Matta, Hreha, Homoľa, Komár, Paľuš.

Zostava Coyotes: Zán – Tirpak, Hrabčák, Saksun, P. Antuš, D. Antuš, Grošik, Palko, Bartko, Jozefov, Bujko.

***

Zostava 3. kola: Jozef Dudáš (Kanonieri) – Matej Hric (RAMEKO), Rastislav Marcinko (Stavmat), Marco Ladomerský (Legendy), Pavol Samsely (Hencovce).