FOTOGALÉRIA Vranov – Snina: Ako blízko mali fanúšikovia k infarktu?

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Zápas medzi Vranovom a Sninou sa priebehom zapíše medzi nezabudnuteľné zápasy. Už fakt, že hostia dokázali zmazať dvojgólové manko, si zaslúži rešpekt. Finále však prišlo v nadstavenom čase…

Vranovčania vstúpili do stretnutia výborne. V 3. min. ešte spolupráca SabolaBurcákom, ktorý sa pred Lojkom pošmykol, úspech nepriniesla, ale v 17. min. už zvládli repete na jednotku – 1:0.

V 23. min. zahrávali domáci rohový kop, Lojka loptu vyboxoval, no tá sa dostala k Verčimákovi, ktorý ju z hranice šestnástky napálil pod brvno – 2:0.

O šesť minút zahrával Vranov štandardku, za obranu si nabehol Sabol, avšak zakončoval na dlhú nohu a minul bránu.

Hráčom Sniny nápady nechýbali. Problém bol v tom, že pôsobili nervózne a svoje myšlienky nerealizovali s ľahkosťou, ako by si to priali. Najviac práce mal Kapraľ v 36. min., kedy najskôr vyrazil priamy kop Janka a následne aj nepríjemný Voroňákov roh.

Hostia si všetko vynahradili po rýchlej akcii v 43. min.Hanc odcentroval, Kapraľ vytiahol center na brvno a pre Bednára už nebolo problémom doťuknúť loptu do brány – 2:1.

V polčasovej prestávke sa v šatni Sniny triasli múry. Chlapská debata zabrala, pretože hostia si po návrate na trávnik vypracovali v úvodnej 5-minútovke tri rohové kopy. Síce nič z nich nevyťažili, ale ukázali, že fanúšikov čaká zaujímavý druhý polčas.

Nič dlžní nechceli ostať ani domáci. V 56. min. zahrávala Snina štandardku. Hráči Vranova si nielenže s ňou poradili, ale po rýchlej kombinačnej akcii sa na opačnej strane v priebehu pár sekúnd dostával za obranu súpera Hreha. Loptu si predkopol priďaleko a zvyšok vyriešil Lojka. V 58. min. centroval Petruk, na loptu nedosiahol BurcákMikluš vo vyloženej pozícii minul bránu.

V 65. min. sa opäť prihlásili o slovo Sninčania. Iablonskij vyslal z ľavej strany tiahlu obaľovačku, ktorá škrtla brvno a v hľadisku to zašumelo…

Ofenzívne otáčky sa roztáčali a v 67. min. pálil z uhla k žrdi Hreha. Lojka bol opäť pripravený.

Keď v 72. min. nezakončil ideálne po rohu Dický, chytil sa za hlavu, lebo aj sám vedel, že s touto situáciou sa dalo naložiť efektívnejšie.

Standing ovation si zverenci trénera Reného Kočana zaslúžia za akciu zo 79. min.Iablonskij neviedol loptu od čiary loptu smerom do vnútra ihriska, po jeho prihrávke urobil dôležitú prácu v pokutovom území Voroňák a Bednár ich spoluprácu poľahky premenil na vyrovnávajúci presný  zásah – 2:2.

Finále prišlo v nadstavenom čase. Najskôr sa sám pred Kapraľom ocitol Janko. Brankár Vranova nešiel proti nemu, nešiel mu pod nohy, meter za malým vápnom stačilo zakončiť jednoducho, poľahky k žrdi, no stredopoliar hostí netrafil bránu. O pár desiatok sekúnd prikryl a priťukol Burcák loptu Verčimákovi, ktorého v pokutovom území fauloval striedajúci Ondika. Loptu si na biely bod postavil Burcák a rutinérskym zakončením pod brvno rozhodol o osude stretnutia.

MFK Vranov – MFK Snina 3:2 (2:1)

Góly: 17. Burcák, 23. Verčimák, 90.+ Burcák z 11 m – 43. a 79. Bednár.

ŽK: 38.  Petruk – 53. Pčola, 81. Voroňák, 90.+Ondika.

Rozhodovali Juhás – Baldovský, Adamčo.

Zostava Vranov: Kapraľ – Hreha, Lukáč, Kozel, Močić, Petruk, Verčimák, Hanuščák (79. Ristovski), Mikluš (87. Jakubov), Sabol (73. Kertis), Burcák.

Zostava Snina: Lojka – Lukáč, Janko, Iablonskij, Rohulskyi (78. Ondika), Holinka (46. Matta), Voroňák, Pčola (78. Hreha), Hanc, Bednár, Dický.