FOTOGALÉRIA Soľ – Medzilaborce: Domácim vychytal bod Karol Komara

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Z pohľadu konečného výsledku bol kľúčový výkon domáceho brankára Karola Komaru, ktorý nielenže chytil štyri tutovky súpera, ale viackrát výborne čítal hru a vďaka tomu vyriešil niekoľko situácií skôr, ako mohli vygradovať do gólových šancí.

V úvode boli nebezpečnejší hostia. S prvou hlavičkou zo zaujímavej pozície ešte Komara veľa práce nemal, ale v 10. min. už pri nájazde Čeremetu predviedol svoje brankárske umenie.

V 16. min. sa pri čiare presadil Matta. Miroslav Sakala po spätnej Ihnátovej prihrávke pálil síce pohotovo, ale nepresne.

V ďalšom priebehu síce ponúkli obidve mužstvá niekoľko interesantných streleckých ideí, avšak brankári ani v jednom prípade zasahovať nemuseli.

V 36. min. potiahol akciu Ladomerský, pokračoval v nej Porvazník a po Vachaľovej prihrávke otvoril skóre Čeremeta. Domácim trvalo len pár sekúnd, aby vyrovnali. J. Dvorjak parádne naservíroval loptu popred obranu a Miroslav Sakala v nie celkom jednoduchej pozícii nezaváhal.

Keď po Ihnátovej prihrávke pálil nad bránu Eliáš, v 45. min. sa znovu vyznamenal Komara. Opäť pri čiare úradoval Vachaľ, jeho prihrávku Ladomerský šikovne prepustil a Bundu vychytal ochranca svätyne Soli.

Účet druhého polčasu otvoril Čeremeta, ktorý v 49. min. zastrihal nožničkami. Komara bol pripravený. Nič dlžný nechceli ostať ani domáci, no J. Dvorjak pálil z uhla vedľa brány.

V 64. min. sa po niekoľkýkrát presadil Vachaľ a v pokutovom území zverencov trénera Radoslava Homoľu bolo poriadne horúco. Čeremetovu strelu zastavil reflexívnym zákrokom nohou domáci brankár a aby jeho umenie naozaj vyniklo dokonalým spôsobom, okamžite dostal príležitosť zasiahnuť rovnakým spôsobom aj pri zakončení Porvazníka.

O päť minút sa individuálne predviedol Vachaľ a Komara ho musel vychytať. Medzilaborčania si všetko vynahradili v 74. min., kedy bol striedajúci Gavula nielen dôrazný, ale aj efektívny v koncovke.

Komara hral hlavnú úlohu i pri pohotovej strele Čeremetu v 78. min. Gólom sa neskončil ani slalom Demčáka, ktorý minul bránu, či hlavička Dudu. Nakoniec sa Demčák predsa len stal hrdinom Soli, keď v 87. min. po štandardke a dôraze spoluhráčov pohodlne vyrovnal.

FK Soľ – MŠK Spartak Medzilaborce 2:2 (1:1)

Góly: 36. Miroslav Sakala, 87. Demčák – 36. Čeremeta, 74. Gavula.

ŽK: Matta, Dubas, Demčák – Bunda.

Zostava Soľ: Komara – Matta, Dubas, Matúš Sakala (57. Demčák), J. Dvorjak, Hajník, Zubko, S. Dvorjak, Eliaš (67. Červeňák), Miroslav Sakala (80. Nemčík), Ihnát (67. Duda).

Zostava Medzilaborce: Vodilka – Krajník, Pavlík, Tarča, Porvazník, Harakaľ (66. Gavula), Chripák, Čeremeta (90. Višňovský), Bunda, Vachaľ, Ladomerský (66. Fečo).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!