CVČ pri ZŠ Juh a CFT ACADEMY podávajú ruku mladým volejbalistkám a volejbalistom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

CVČ pri ZŠ Juh a CFT ACADEMY Slovakia spojili sily. Akadémia, ktorá má dnes v štyroch okresoch v Prešovskom kraji trinásť centier, sa bude venovať nielen futbalovým talentom, ale v spolupráci so Základnou školou Juh aj príprave budúcich volejbalistiek a volejbalistov.

Myšlienka rozšíriť CFT ACADEMY o volejbalovú zložku vznikla pred rokom a v spolupráci so Základnou školou Juh dostala definitívne zelenú na začiatku tohto školského roka. Dievčatá vo veku 6 až 9 rokov sa budú pripravovať pod vedením Zuzany Kuzemkovej a Jozefa Ivanka. „Už v minulosti som pracovala v prípravke s dievčatami v 3. a 4. ročníku. Keď ma oslovil prezident CFT ACADEMY Daniel Štuller s myšlienkou, či by som nechcela do prípravy zapojiť aj mladšie dievčatá v 1. a 2. ročníku, prijala som to ako výzvu,“ vysvetľovala Zuzana Kuzemková.

Filozofia obidvoch zložiek, futbalovej a volejbalovej, je rovnaká. Vybudovať u detí pozitívny vzťah k športu a naučiť ich technické základy, na ktorých budú môcť ďalej rozvíjať svoj talent. Keďže v CFT kladú dôraz na vzdelávanie trénerov, futbaloví lektori vedú tréningy podľa prestížneho Coerver Coachingu a Z. Kuzemková sa nechala inšpirovať projektom Farebný minivolejbal, ktorý úspešne funguje v Česku. „Keď som si naštudovala metodiku Farebného volejbalu, zistila som, že naše tréningy sú veľmi podobné. Všetko prebieha hravou formou, venujeme sa dynamickému strečingu, či cvičeniam na rozvoj koordinácie pohybu, máme veľa súťaží a na konci tréningu si medzi sebou vždy zahráme,“ uviedla Z. Kuzemková.

Dievčatá a chlapci sú rozdelení do dvoch vekových kategórií – 6 až 7 rokov (1. a 2. ročník) a 8 až 9 rokov (3. a 4. ročník). Cieľom je naučiť hráčky a hráčov volejbalovým základom, pričom nároky a úroveň sú, samozrejme, odstupňované. „Najmladších učíme najskôr prehadzovať loptu cez sieť s tým, že postupne by ju mali chytiť do volejbalového košíka. Staršie dievčatá a chlapci sa budú učiť odbiť loptu obojručne zhora, podať zhora a v 4. ročníku aj obojručne zdola bagrom. Našou snahou bude naučiť ich základom, aby v 5. ročníku, keď prídu k žiakom, mali zvládnutú techniku, vďaka čomu budeme môcť rozvíjať ďalšie herné činnosti jednotlivca,“ zdôraznila Z. Kuzemková.

Jednou z charakteristík CFT ACADEMY je dôraz na športové a spoločenské aktivity, z ktorých spomenieme dlhodobú miniligu, prázdninový camp, top team tréning alebo Family Day. Ako dodala Z. Kuzemková, na rovnaké zážitky sa môžu tešiť aj mladí volejbalisti. „Zatiaľ máme volejbalové centrum len vo Vranove, preto budeme organizovať turnaje iba medzi našimi družstvami. Víziou je však osloviť na spoluprácu volejbalových nadšencov i v iných mestách a vtedy by po vzore futbalovej miniligy vznikol model volejbalových turnajov. Okrem toho sa nebránime ani ostatným aktivitám, ak deti a rodičia budú mať o nich záujem,“ prisľúbila s úsmevom Z. Kuzemková.

Tréningy volejbalovej zložky CFT ACADEMY prebiehajú na ZŠ JUH: 1. – 2. ročník v pondelok od 15.30 hod. a v piatok od 17.00 hod., 3. – 4. ročník v pondelok od 17.00 hod. a v stredu od 15.30 hod. Viac informácií získate u Z. Kuzemkovej na tel. čísle: 0907 995 645.   
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!