COVID-19 stopol aj výletnú loď Bohemia, plavby sú do odvolania zrušené

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Plavby na výletnej lodi Bohemia sú do odvolania zrušené. Dôvodom je nielen narastajúci počet pozitívne testovaných osôb na COVID-19 vo vranovskom regióne, ale aj fakt, že nový koronavírus bol potvrdený u pracovníka strojovne na lodi.

V ostatných troch týždňoch bol v okrese Vranov nad Topľou zaznamenaný zvýšený počet pozitívnych testov na COVID-19. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou napr. zakázal organizovanie hromadných športových a kultúrnych podujatí v mestách Vranov nad Topľou, Hanušovce nad Topľou, ako aj v obciach Soľ, Bystré, Vlača a Babie. Zápas futbalovej III. ligy Vranov – Humenné bol preložený, ostatné stretnutia sa hrali bez divákov a neuskutočnil sa ani zraz automobilových veteránov.

Nový koronavírus zasiahol aj do prevádzkového režimu výletnej lode Bohemia na Domaši. Ako informuje stránka Domaša City Dobrá, pracovník strojovne, ktorý bol na lodi naposledy pred siedmimi dňami, mal v stredu pozitívny test na COVID-19. „Treba uviesť, že v práci vždy používal ochranné rúška, aj dezinfekciu na ruky. Nemal žiadne príznaky, pričom v posledných dňoch navštívil viaceré ambulancie z dôvodu predoperačných vyšetrení, nakoľko mal naplánovanú bežnú operáciu. Posledných sedem dní v práci nebol,“ citujeme zo stránky Domaša City Dobrá.

Oznam na spomínanej facebookovej stránke zároveň upozorňuje, že nie je dôvod podliehať panike. „Je možné, že ochorenie získal niekde v ambulanciách na predoperačných vyšetreniach a je tiež možné, že ďalší test bude negatívny,“ uvádza na FB Domaša City Dobrá.

Napriek tomu prevádzkovateľ výletnej lode Bohemia nechce nič podceniť, preto z dôvodu bezpečnosti a zodpovednosti zrušil všetky plavby až do momentu, kým nebudú všetci pracovníci lode otestovaní.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!