RÚVZ sprísnil konanie bohoslužieb. Chýbajú aj zdravotníci na testovanie

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na základe vývoja počtu pozitívnych prípadov na COVID-19 vo vranovskom okrese upravil Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom so Vranove nad Topľou opatrenia, ktoré vydal ešte pred Vianocami. Informoval o tom tajomník Združenia miest a obcí vranovského regiónu Ján Fenčák.

Vývoj počtu pozitívnych prípadov sa v okrese Vranov nad Topľou počas pracovných dní,  kedy sa realizujú odbery na mobilných odberných miestach nezmenil a denne prírastky nových pozitívnych prípadov sú na úrovni 100 – 110 prípadov. Z toho dôvodu pristúpil RÚVZ k sprísneniu opatrení, ktoré platia od 29. decembra. „Slúženie bohoslužieb v kostoloch je potrebné upraviť tak, aby dĺžka ich trvania bola cca 30 minút. Koncoročné štatistiky a dlhšie oznamy v kostoloch sa odporúča vyhlásiť v neskoršom termíne alebo ich oznámiť veriacim formu písomného oznamu na oznamovacích tabuliach a web stránkach jednotlivých farností,“ referoval tajomník Združenia miest a obcí vranovského regiónu Ján Fenčák, ktorý dodal, že v „červených“ obciach podľa vyhodnotenia z 21. decembra 2020 zostáva v platnosti zákaz slúženia bohoslužieb do 7. januára 2021. Doplníme, že ďalšie vyhodnotenie počtu pozitívnych prípadov v okrese Vranov nad Topľou, ako aj úprava opatrení,  bude v piatok 8. januára 2021.

Situácia v okrese Vranov nad Topľou nie je vážna len z pohľadu počtu pozitívnych prípadov, ale otáznik visí aj nad zabezpečením mobilného odberového miesta v priestoroch mestskej tržnice zdravotníkmi oprávnenými testovať antigénovými testami. Z toho dôvodu tajomník ZMOVR-u J. Fenčák adresoval v spolupráci s RÚVZ samosprávam v okrese výzvu s pomocou o ich zabezpečenie na 30. decembra a 2. január. „Kolegyne, kolegovia, prosím vás, využite kontakty na zdravotníkov, ktoré máte na obciach po 1. a 2. kole plošného testovania a pomôžte nám ich osloviť. Na každý deň potrebujeme minimálne dvoch zdravotníkov,“ napísal primátorom a starostom v okrese Vranov nad Topľou J. Fenčák s tým, že prihlásiť sa môžu aj samotní zdravotníci prostredníctvom e-mailu tajomnik@zmovr.sk.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!