Zastávka DUETtour v Čemernom

redakcia@vranovske.sk
Autor

Veselo aj vážne. Takto prebiehal workshop DUETtour, ktorý sa na svojej ceste po Slovensku v rámci Národného týždňa manželstva zastavil aj v Čemernom. Hlavnou témou bolo priblíženie partnerských zručností. Ich rozvíjanie má slúžiť ako podpora pre skvalitnenie manželských vzťahov.

Za workshopom stojí projekt Vzťahovo manželov Zlevských, v rámci ktorého sa snažia byť inšpiráciou, ponúknuť dobrú radu a odbornú efektívnu pomoc pre každodenné vzťahy.

Prednášajúcou večera bola Denisa Zlevská – psychologička a lektorka s dlhoročnou praxou v oblasti psychologického poradenstva. ,,Teória siedmych najdôležitejších manželských zručností, ktoré sú ťažiskové pre dlhodobý uspokojivý vzťah, sa opiera o psychologické výskumy,” predstavuje autorka workshopu. Neostalo však len pri teórii. Každý z prítomných si ju mohol na vlastnej koži overiť prostredníctvom zaujímavých partnerských aktivít. Tie poukázali na možnosti, ako partnerské zručnosti rozvíjať a tým upevniť vzťah. ,,Reflexia partnerských princípov a priestor pre ich zdieľanie i upgrade,” dostali na workshope zelenú a to všetko v uvoľnenej atmosfére, kde nechýbal humor všedných situácií, ktoré každý dôverne pozná: od ranného hľadania kľúčov od auta až po taktiky romantického večera. Program bol dopĺňaný hudobným sprievodom Júlie a Lukáša Píšovcov – takže nielen prednáška, aktivity, ale aj príjemná hudba ponúkajúca kultúrne vyžitie.

Kultúrny dom v Čemernom bol plný. Všetci, ktorí vnímajú manželstvo ako proces, cestu, ktorou kráčame spoločne, sa mohli osviežiť a načerpať.

A večer to bol skutočne osviežujúci. Čas ukáže, ako veľmi aj výživný pre naše vzťahy.

Viera Smoláková


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!