VRANOV NAD TOPĽOU: Tohtoročná sezóna na letnom kúpalisku stratená nie je

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
FOTO: ilustračné

Sezóna na letnom kúpalisku vo Vranove nad Topľou stratená nie je. Prevádzka bude spustená v dvoch fázach, ak druhú fázu dovolí technický stav čerpadiel pre veľký bazén. Prehodnotená bude aj výška vstupného.

Avizované predpokladané spustenie prevádzky letného kúpaliska vo Vranove nad Topľou k 15. júlu je pasé, ale nad tohtoročnou sezónou palica zlomená nie je.

Dôvodom, prečo letné kúpalisko zatiaľ otvorené nebolo, je technický stav čerpadiel pre veľký bazén. „To, v akom stave sú čerpadlá, sme vedieť nemohli. V momente, ako celý systém napustíme, bavíme sa o objemoch vody, ktorú je vzápätí náročné vypúšťať. Keď sme vodný systém spustili, čerpadlá zaseklo. Čakáme na správu od technikov, aký bude ďalší postup,“ vysvetlil prevádzkovateľ letného kúpaliska vo Vranove nad Topľou Ľuboslav Ondrej.

V prvej fáze však budú do prevádzky uvedené malé (detské) bazény a k dispozícii bude pre verejnosť areál. „Nerád by som sa zaväzoval ku konkrétnym termínom, ale malé bazény máme v pláne spustiť v najbližších dňoch. Letné kúpalisko vo Vranove nad Topľou bude fungovať minimálne polovicu sezóny. Či a kedy bude k dispozícii aj veľký bazén, v tejto chvíli povedať neviem. Všetko bude závisieť od stanoviska technikov,“ dodal Ľ. Ondrej.

Búrlivú diskusiu na sociálnych sieťach vyvolala výška vstupného. Verejnosť nastavené ceny nekompromisne kritizovala. Ľ. Ondrej prisľúbil, že vstupné prehodnotí a zverejní nový cenník. „Z dôvodu, že letné kúpalisko nebolo otvorené včas, výšku vstupného prehodnotíme a zverejníme s termínom otvorenia,“ uviedol,“ uviedol Ľ. Ondrej.

Aktuálne prebieha kosenie areálu letného kúpaliska.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!