VRANOV: BDR Thermea Group preinvestuje v PP Ferovo viac ako 60 mil. eur!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V priemyselnom parku Ferovo pribudne tretí investor. S investíciou viac ako 60 mil. eur do výroby zelených technológií na vykurovanie a chladenie a 750 novými pracovnými miestami bude patriť materská spoločnosť značiek Baxi a De Dietrich – BDR Thermea medzi TOP zamestnávateľov s presahom za hranice okresu Vranov nad Topľou.

Spoločnosť BDR Thermea Group investuje vo Vranove nad Topľou do moderného závodu, ktorý sa bude primárne venovať výrobe tepelných čerpadiel a zásobníkov na vodu z nehrdzavejúcej ušľachtilej ocele. Víziou je potvrdiť pozíciu medzi dôležitými hráčmi s cieľom prispieť k dekarbonizácii vykurovania v Európe.

Podľa Group Operations Directora v BDR Thermea Group Ronalda Puttera táto investícia podčiarkuje ambície spoločnosti dostať sa bližšie k svojim zákazníkom na rastúcich trhoch. „Predpokladáme, že dopyt po tepelných čerpadlách a súvisiacich produktoch v nasledujúcich rokoch výrazne porastie a prechod z konvenčných kotlov na tepelné čerpadlá bude najrýchlejší v strednej a východnej Európe. Preto sme hrdí, že môžeme svoje aktivity teraz rozvíjať práve na Slovensku,“ uviedol Ronald Putter.


Group Operations Director v BDR Thermea Group Ronald Putter, primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan a branch director BDR Thermea Slovakia Tomáš Ďurenec.

Nový výrobný závod s rozlohou približne 30 000 m2 bude mať výrobnú kapacitu 150 000 tepelných čerpadiel a 300 000 zásobníkov na vodu ročne. Moderné výrobné linky budú mať vysokú mieru automatizácie a projekt závodu počíta s investíciami do najmodernejších a energeticky najúčinnejších strojov a zariadení. „Na Slovensku patríme so značkou Baxi k lídrom na trhu s plynovými kotlami a vďaka značke De Dietrich sme rozšírili naše kompetencie aj o sortiment tepelných čerpadiel. Teším sa, že práve nové produktové rady tepelných čerpadiel spolu s vonkajšími jednotkami a špičkovými zásobníkmi teplej úžitkovej vody budeme vyrábať od budúceho roku vo Vranove nad Topľou a budeme tak môcť našim klientom doma, ale aj po celej Európe ponúknuť nový sortiment z nášho nového závodu,“ upresňuje Tomáš Ďurenec, Branch director BDR Thermea Slovakia.

V novom výrobnom závode sa začnú inštalovať prvé moderné linky už v priebehu budúceho roka a s náborom prvých pozícií sa začne počas prvého štvrťroka 2024. BDR Thermea postupne vytvorí 750 nových pracovných miest pre rôzne profesie predovšetkým vo výrobe, v údržbe, logistike, zásobovaní, ale aj vo výskume a vývoji. Okrem bezpečného a moderného pracovného prostredia môžu záujemcovia rátať aj s ďalšími benefitmi, ktoré im budú predstavené počas náborového procesu. „Sme radi, že nám dala spoločnosť BDR Thermea dôveru vybudovať v našom priemyselnom a logistickom parku trojpodlažnú budovu najvyššieho štandardu, ktorej súčasťou budú aj udržateľné materiály, fotovoltické panely a tepelné čerpadlá. Našou ambíciou je získať certifikát BREEAM Excellent,“ dodal konateľ priemyselného a logistického parku Ferovopark Jakub Soták.


Akt oficiálneho zahajenia stavby BDR Thermea Group.

Investícia BDR Thermea Group v objeme viac ako 60 mil. eur definuje nové výzvy aj pre pracovný trh. Ako vysvetlil Tomáš Ďurenec, za ich spoločnosť nielenže realizovali prieskum o technických školách najmä v Prešove a Košiciach, ale majú za sebou i prvú komunikáciu. Jej výsledkom by mala byť stáž študentov, ktorí by po absolvovaní štúdia mohli prejsť plynulo do ich zamestnaneckého stavu. Z pohľadu udržateľnosti perspektívy deklaroval absolútnu súčinnosť aj primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan. Zdôraznil, že samospráva je pripravená konštruktívne reagovať na potreby, či už vo vzťahu k zázemiu zamestnancov alebo ďalším službám. „Táto investícia bude znamenať ekonomickú vzpruhu pre celý región. Za dôležité považujem, že ide o spoločnosť s firemnou kultúrou, vrátane sociálneho programu, ktorý je vo vyspelej Európe štandardom. Pracovné miesta pre viac ako 700 zamestnancov znamená príjem pre viac ako 700 rodín! Dnes sme svedkami toho že napr. mladí ľudia odchádzajú za vzdelaním, za prácou. Verím, že teraz budú mať dôvod vrátiť sa domov, pretože si tu nájdu uplatnenie,“ reagoval Ján Ragan.

Spoločnosť BDR Thermea Group je popredným výrobcom inteligentných riešení vnútornej klímy pre domácnosti a komerčné použitie. Spoločnosť zamestnáva viac ako 6 800 ľudí a pôsobí vo viac ako 100 krajinách sveta. Skupina BDR Thermea Group, ktorá v roku 2022 dosiahla obrat 2,2 miliardy EUR, poskytuje služby zákazníkom pod renomovanými značkami, ktoré patria k popredným na trhu vrátane značiek BAXI, De Dietrich, Remeha, Brötje, Chappée a Baymak. Sídlo spoločnosti sa nachádza v Apeldoorne v Holandsku.

Spoločnosť BDR Thermea Group pôsobí na Slovensku od roku 2005 so svojimi značkami Baxi a De Dietrich a svojim zákazníkom ponúka široké portfólio energeticky efektívnych riešení pre domácnosti a komerčné použitie.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!