Víťaz dvoch ročníkov STD Domaša Tour Adrián Babič tragicky zahynul

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Polícia SR – Prešovský kraj informovala v stredu – 26. mája vo svojom facebookovom profile o smrteľnej dopravnej nehode, ku ktorej došlo za obcou Lemešany pri odbočke na Kysak. Na ceste vyhasol život 24-ročného Adriána Babiča, víťaza STD Domaša Tour 2017 a 2018.

Rodák z Popradu utrpel pri zrážke s osobným autom Toyota RAV 4 ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča auta negatívna.

Keď Adrián Babič vyhral v roku 2017 prvýkrát STD Domaša Tour, užíval si skvelú sezónu. Na majstrovstvách Slovenska skončil v kategórii Elite v časovke tretí a v kategórii do 23 rokov získal titul! Hoci na európskom šampionáte v Dánsku ho z hry o lepší výsledok obral defekt, všetko si vynahradil na Deaflympiáde pre nepočujúcich športovcov v Turecku. V horskej cyklistike získal zlatú medailu, v časovke „na ceste“ sa tešil zo strieborného kovu a v pretekoch s hromadným štartom skompletizoval zbierku bronzom!

Svoj talent potvrdil aj na tohtoročných marcových Majstrovstvách Európy nepočujúcich v cyklistike v tureckej Alanyi, kde získal jednu zlatú a tri strieborné medaily.

Druhé víťazstvo na Domaši pridal A. Babič v roku 2108 a na tretí triumf siahal aj minulý rok. Do cieľa prichádzal spolu s Poliakom Adrianom Krawczykom. Pri nástupe na posledné stúpanie pred cieľom ho však zradil bicykel a spadol. Napriek tomu na neho znovu nasadol a pokúšal sa uhájiť aspoň druhé miesto. Opäť sa však ocitol na zemi a preteky už nedokončil…