Tanec sa vo Vranove ujal, J. Tribulová a D. Gajdzik získali zlatú medailu

redakcia@vranovske.sk
Autor

Tohto roku 11. marca sa konali v Žiline Majstrovstvá Slovenskej Republiky v spoločenských tancoch. Nás zaujímalo účinkovanie v hlavnej kategórii, teda v párovom tanci dospelých. V štandardných tancoch Viktória Kopcová s Vladimírom Štecákom sa dostali do finále a pri porovnávaní výkonnosti tohto páru momentálnej a z pred roka autor článku nadobudol neuveriteľný optimizmus. Aničke Gajdzikovej s Alexandrom Hudákom sa viac darilo v latinsko-amerických tancoch. Pre náš tretí pár Eugénia Ficková – Maroš Vyda to bola konkurencia veľmi silná, ale výkonom aj výzorom to bol zaujímavý pár, a keďže je partnerka v juniorskom veku, už o rok ich každý bude brať vážne.
Pre úplnosť dodávame, že Alex Hudák v štandardných tancoch tancoval s Andreou Vaverčákovou a dotiahli to až pred brány finále.

V minulých našich príspevkoch sme trochu zabudli na absolventov základných tanečných kurzov a neprávom, lebo sú to naozaj spojené nádoby – v blízkej budúcnosti z nich budú naši reprezentanti.

Istota, s akou Jana Tribulová s Dávidom Gajdzikom získali zlatú medailu sa nevidí často. Aj najopatrnejší diplomat by to bez zaváhania označil za fantastické. Mimo majstrovstiev bola otvorená aj pohárová súťaž a tu tiež získali zlatú medailu. Spolu s nimi na stupni víťazov na striebornom mieste stála Erika Mitaľová s Viktorom Hankovským. Vidieť na tejto, pre mládež tak zaujímavej bedni, na najvyšších miestach deti z jedného mesta je zvláštny pocit. Tu sme mali ešte jeden pár – Klaudia Karchňáková s Robertom Ropovíkom. Neobyčajne výrazný pár s krásnou partnerkou a elegantným partnerom vzbudil pozornosť divákov a svojím výkonom presvedčil, že na súťažný parket patrí.

V našej krátkej histórii je to najúspešnejší rok, preto cítime, že sa uberáme správnym smerom.   

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!